De ce vrei sa slabesti?

by: raluk
Perfect Contur iti promite ca te ajuta sa slabesti si se va tine de promisiune. Perfect Contur va alege 3 participante la programul "Jurnalul de slabire Perfect Contur" pe care apoi le va ajuta sa ajunga la greutatea si dimensiunile dorite.

Spune-ne pe forum
de ce vrei sa slabesti
greutatea ta actuala
greutatea la care vrei sa ajungi
inaltimea
masurile

Perfect Contur va alege trei participante la Maratonul "Jurnalul de slabire Perfect Contur" de pe acest forum. Apoi le va ajuta pe aceste trei participante sa atinga greutatea dorita.

alexandraandreeaa

alexandraandreeaa

Fii in forma!

04 Iul 2011, 14:56

Uita de dietele restrictive! Slabeste eficient si durabil! http://www.slabut.ro/ iti vine in ajutor si iti ofera cele mai rapide metode de slabit, fara sacrificii, fara riscuri pentru sanatatea dvs. O gama larga de capsule, comprimate, pastile, ceaiuri, creme anticelulitice iti redau SILUETA IDEALA.
http://www.slabut.ro/ contact@slabut.ro

de ce vreau sa slabesc?

10 Dec 2006, 14:12

buna intrebare!!!e o intrebare care necesita si un rasp iar acest ar fi..vreau sa slabesc pt mine,vreau sa ma simt bine in pielea mea,fara sa ma subestimez uitandu ma la cei din jurul meu!!!greutatea mea:65.vreau sa ajung la 55,am 1.65 iar masurile ar fi:95-70-90

axel

axel

Vreau sa slabesc!

28 Nov 2006, 21:56

Ma numesc Alexandra, am 22 de ani, 1.70 si 64 de kg. Masurile nu le stiu. As vrea sa slabesc vreo 10 kg. de ce vreau sa slabesc? Pentru ca vreau sa ma simt bine. Pentru ca am ajuns la momentul in care complexele ma obosesc, numai vreau sa lupt cu morile de vant. Vreau cu adevarat sa fac ceva. Nu m-am considerat niciodata o fata frumoasa. Pana acum am incercat sa ma impac cu ideea si sa ma plac asa cum sunt. Acum am hotarat sa actionez. Nu as putea spune ca sunt grasa, dar nu imi place ce vad in oglinda. In concluzie pentru prima oara in viata mea am hotarat sa lupt pentru mine si pentru a ajunge la un echilibru. A slabi si a avea grija de imaginea mea este primul pas. Suntem in era imaginii si chiar daca ii judecam cu asprime si ii catalogam ca superficiali pe cei care recunosc ca imaginea conteaza, toti facem asta...doar ca ne e mai greu sa recunoastem. E adevarat in viata sunt lucruri care conteaza mai mult decat aspectul fizic, dar daca putem sa facem ceva sa il imbunatatim si prin asta schimbam intreaga noastra perceptie asupra vietii, schimbam modul de interactiune cu cei dragi cu colegii de munca si chiar cu noi insine de ce nu? Asa ca eu m-am hotarat! De astazi nu trebuie sa ma iubesc asa cum sunt ci voi deveni ceea ce iubesc: un om cu un aspect si niste obiceiuri culinare la fel de sanatoase ca si principiile mele de viata. Va multumesc.

axel

axel

Vreau sa slabesc!

Ma numesc Alexandra, am 22 de ani, 1.70 si 64 de kg. Masurile nu le stiu. As vrea sa slabesc vreo 10 kg. de ce vreau sa slabesc? Pentru ca vreau sa ma simt bine. Pentru ca am ajuns la momentul in care complexele ma obosesc, numai vreau sa lupt cu morile de vant. Vreau cu adevarat sa fac ceva. Nu m-am considerat niciodata o fata frumoasa. Pana acum am incercat sa ma impac cu ideea si sa ma plac asa cum sunt. Acum am hotarat sa actionez. Nu as putea spune ca sunt grasa, dar nu imi place ce vad in oglinda. In concluzie pentru prima oara in viata mea am hotarat sa lupt pentru mine si pentru a ajunge la un echilibru. A slabi si a avea grija de imaginea mea este primul pas. Suntem in era imaginii si chiar daca ii judecam cu asprime si ii catalogam ca superficiali pe cei care recunosc ca imaginea conteaza, toti facem asta...doar ca ne e mai greu sa recunoastem. E adevarat in viata sunt lucruri care conteaza mai mult decat aspectul fizic, dar daca putem sa facem ceva sa il imbunatatim si prin asta schimbam intreaga noastra perceptie asupra vietii, schimbam modul de interactiune cu cei dragi cu colegii de munca si chiar cu noi insine de ce nu? Asa ca eu m-am hotarat! De astazi nu trebuie sa ma iubesc asa cum sunt ci voi deveni ceea ce iubesc: un om cu un aspect si niste obiceiuri culinare la fel de sanatoase ca si principiile mele de viata. Va multumesc.

axel

axel

Vreau sa slabesc!

fvatcu

fvatcu

de ce vrei sa slabesti?

28 Nov 2006, 11:24

in primul rand pentru sanatate ,estetic si familie am 37 de ani 1,64 si aproape 80kg iar ca masuri in talie 86cm restul nu pot masura cu exactitate. mi-as dori sa ajung la un 65kg dar stiu ca-i greu tin ceva dieta dar am arderile foarte lente si merge foarte greu fac ceva sport la sala dar mai mult de conditie fizica decat de slabit am citit foarte mult despre tratamente corporale si am ajuns la concluzia ca inafara de remodelare sunt si sanatoase(detoxifiere drenaje aerisire tesut )cred ca pana in 40de ani se mai poate lucra la aspectul remodelare dupa aceeia este mai greu iar cand esti f tanar ar trebui sa te ajuti prin miscare si o intretinere naturala va doresc succes

alexutza_81

alexutza_81

fetelor!

25 Nov 2006, 13:14

concursul s-a incheiat nu va mai stresati! :)

elena_v

elena_v

de ce vreau sa slabesc

25 Nov 2006, 12:13

AM 21 de ani si m-am ingrasat enorm acum 2 ani!am reusit sa mai slabesc in timpul acesta dar nu suficient!Am 1,60 inaltime si 55 kg.Masurile mele 88-70-100.Cam mult!!!!Am mai incercat diferite diete dar nu reusesc sa le dau jos!efectul yo-yo nu ma lasa in pace!imediat iau kg inapoi!Vreau sa slabesc ptr mine ca sa ma simt in largul meu

elena_v

elena_v

de ce vreau sa slabesc

25 Nov 2006, 12:10

AM 21 de ani si m-am ingrasat enorm acum 2 ani!am reusit sa mai slabesc in timpul acesta dar nu suficient!Am 1,60 inaltime si 55 kg.Masurile mele 88-70-100.Cam mult!!!!Am mai incercat diferite diete dar nu reusesc sa le dau jos!efectul yo-yo nu ma lasa in pace!imediat iau kg inapoi!

megyesi

megyesi

De ce oare?

25 Nov 2006, 02:19

Dupa ce am nascut al 2 lea copil m-am ingrasat si nu reusesc nicicum sa dau jos kg. in plus.Acum am 78kg si as vrea sa ajung la vechea mea greutate de 65kg.Am 168cm inaltime

elles

elles

dieta personalizata cf.gr.sang+ex.personalizate

25 Nov 2006, 02:08

ARTA CONSTRUIRII SI MODELARII PROPRIULUI CORP

STRATEGII DE ANTRENAMENT /OBIECTIVE /REZULTATE
(*GYMNASTICA DE INTRETINERE TIP FITNESS + FITNESS + DIETA PERSONALIZAT /A * )

MOTTO AUTOR : “ NU POTI OPRI TIMPUL, INSA POTI LUCRA CONTRA LUI .“
“ ORICARE AR FI VARSTA TA ,POTI LUPTA CU TIMPUL SI EFECTELE LUI CU AJUTORUL ACESTOR METODE DE ANTRENAMENT .“
“ PENTRU REZULTATE RAPIDE SI MAXIME, REGLATI-VA ANTRENAMENTELE SI DIETA IN FUNCTIE DE TIPUL SOMATIC DAR SI DE GRUPA SANGUINA .“
“ FORMULEAZA-TI UN IDEAL SI TRAIESTE-TI VISUL “
“ SA-TI STAPANESTI CORPUL CU MINTEA ESTE CEL MAI PUTERNIC SENTIMENT PE CARE-L EXPERIMENTATI “
“ CHEIA SUCCESULUI – VOINTA . FA TOTUL PENTRU A FI CEL MAI BUN “

GIMNASTICA DE INTRETINERE TIP FITNESS (AUTOR : ELENA SOFRONIE ):
-este o metoda de antrenament personalizata, care poate fi practicata la orice varsta, indiferent de sexul si pregatirea fizica a individului ;
-practicarea ei nu necesita aptitudini deosebite, calitati motrice exceptionale sau o varsta limita, dar necesita continuitate in pregatire si insusire temeinica;
-trecerea printr-o acomodare a organismului cu acest gen de efort fizic ,datorita faptului ca musculatura , dar mai ales articulatiile , au nevoie de adaptare treptata , pentru a nu da nastere la dureri articulare , entorse , intinderi sau , ce-i mai grav, rupturi musculare ;
- se lucreaza individual sau in echipa, in functie de preferinte si de nivelul de pregatire ( incepatori, intermediari ,avansati );
se invata grupele musculare si exercitiile aferente lor;
-se invata modul de executie corect al exercitiilor pe grupe musculare prin corectare , coordonare si concentrare a miscarilor, obtinand prin contractia acestora la finalul sedintei de antrenament /atingerea obiectivului stabilit, un tonus muscular ferm ,vizibil conturat prin calitate si marime , care se mentine si pe perioada dintre sedintele de antrenament ( fara / cu greutati ) ;
-se invata cum se respira corect in timpul si dupa efectuarea efortului fizic,imbunatatind respiratia, marind astfel cutia toracica ( adaugand cativa centimetrii in plus - mai ales la piept );
-se obtin informatii despre durata , intensitate, numar de serii si de repetari/ exercitiu/ grupa musculara, pauza intre exercitii / serii,dar si despre frecventa sedintelor de antrenamentelor;
-se invata cum sa ne hidratam corect in timpul si dupa efectuarea efortului fizic ;
-se obtin informatii despre dieta personalizata (tinand cont de tipul somatic , de dignostic , de grupa sanguina ,varsta, sex, ocupatie , de calorii / necesar hidric /kg.corp/zi , de raportul de proteine :lipide:glucide / kg.corp/zi- , autor ELENA SOFRONIE );
- se executa exercitii de stretching / intindere pe grupe musculare pentru relaxarea musculaturii , imbunatatind rata metabolismului bazal, flexibilitatea si mobilitatea , evitandu-se oboseala si incetinirea uzurii organismului;
-se executa exercitii specifice grupelor musculare ( exemplu :pentru talie/ abdomene specifice, lombari,oblici interni si externi pentru tonifierea peretelui abdominal,musculatura paravertebrala, buna functionare a organelor intraabdominale marind astfel circulatia sanguina si limfatica,intarind astfel si sistemul imunitar );
- alte efecte imediate : optimism,vitalitate,atitudine pozitiva, sanatate , frumusete si echilibrul la orice varsta, performante fizice si intelectuale maxime, detoxifierea organismului , incetinirea imbatranirii, greutatea ideala pe termen lung , un somn odihnitor creste increderea in sine, se invinge timiditatea, da putere de munca , clarifica ideile.

Astfel ca , la terminarea acestei sedinte sa obtinem :- o balanta pozitiva asupra fizicului eliminand oboseala psihica ,energizand organismul ,recapatand puterea de a ne ocupa si de activitatile zilnice intr-un mod viguros ;
- dar si dorinta aceea de revenire pentru urmatoarea sedinta de antrenament.

INTREBARE
Ati avut vreodata ocazia sa vedeti un sportiv de performanta care se pregatea pentru un concurs de fitness, bodyfitness sau culturism ,la antrenamentele de dinaintea acestui concurs?Ce strategii de antrenament / dieta /ce perioada, foloseste , forma fizica inainte de inceperea pregatirii pentru concurs, in timpul si dupa perioada concursului?
Daca da, atunci e ok ,si, cred ca-mi veti da dreptate. Daca nu, dati-mi voie sa va explic pe scurt :pentru reducerea greutatii corporale sau doar a eliminarii tesutului adipos pastrandu-si greutatea corporala ( in functie de preferinte ) efectua exercitii fizice tip fitness / culturism (anaerob) , cu serii si repetari multe dar cu greutati medii , impreuna cu gym. ( cardio ) si, bine-nteles respectand o dieta combinata bazata pe raportul proteine :lipede :glucide = cresterea proteinelor :reducerea lipidelor : reducerea glucidelor din alimentatie = 2,5 : 1 : 1,5 , obtinand astfel “o harta a anatomiei corpului “deci un om sanatos.

Clubul promoveaza
sporturi ca fitness, bodyfitness si culturism la nivel competitional.
De asemenea, clubul mai promoveaza sporturi precum gimnastica de
intretinere de tip fitness, dans sportiv, arte martiale, tenis, inot dar si alte dicipline sportive de
la nivel de hobby la nivel de performanta. Nivelul ridicat al calitatii
serviciilor oferite antrenorul principal , si anume , ELENA SOFRONIE, este confirmat de rezultatele obtinute:
-participarea unei reprezentante la categoria fitness demonstrativ a
Campionatului Municipal din 2004;
- un reprezentant al clubului obtine
locul al III-lea la Campionatul Municipal din 2005 la categoria 70 kg,
juniori mici culturism ;
-la Campionatului Municipal din 2006, un alt sportiv obtine locul al VI-lea la categoria 65 kg,juniori mari la culturism
,locul al III-lea la Campionatul Municipal din 2006 la
categoria 75 kg, seniori culturism, un alt reprezentant se
califica la Campionatul National de Bodyfitness in 2006. In
luna septembrie 2006, unul dintre instructorii clubului ocupa locul a
IV-lea la Campionatul National de Bodyfitness. Printre castigatorii
Concursului Miss FIT &FORM organizat de ESTETIK MEDIA- octombrie
2006 - se gasesc 2 reprezentante ale clubului, una dintre acestea
obtinand chiar locul intai.
Pentru a veni in intampinarea nevoilor membrilor clubului si nu nunai, au
fost realizate o serie de DVD-uri care prezinta variante de antrenament
pentru diferite grupe musculare – autor ELENA SOFRONIE.Ajutorul oferit
membrilor sai nu se rezuma numai la efectuarea antrenamentului propriu
zis, participantii fiind indrumati in urmarea unei diete personalizate
conform grupei sanguine, pe baza analizelor si a
diagnosticurilor.
ELENA SOFRONIE :CARTE DE VIZITA
-fosta sportiva de performanta la culturism, categ. 52 kg,concurs organizat de F.R.C.F.;
- experienta in acest domeniu , peste 15 ani;
-in prezent (anul 2006 ) se pregateste pentru CAMPIONATUL NATIONAL DE BODYFITNESS din 2007( prezentarea trupului), categoria peste 35 ani;
-membru fondator,presedinte, antrenor de gimnastica de intretinere tip fitness, fitness, bodyfitness si culturism :CLUB SPORTIV ELLE ‘ S –BUCURESTI ;
- arbitru de culturism si fitness, membra in comisia de competitii ,legitimarii si transferari, in cadrul F.R.C.F.(FEDERATIA ROMANA DE CULTURISM SI FITNESS );
-autor cursuri personalizate la distanta de gimnastica de intretinere tip fitness pe format DVD.
RELATII LA :021.434.21.14,031.411.51.94,0724.217.487
E-MAIL :clubsportivelles@yahoo.com

marinic

marinic

Multumesc!

24 Nov 2006, 22:51

Si eu sunt una dintre castigatoare si doresc sa multumesc din suflet celor care m-au ales.Sper sa reusesc sa scap de cele 10-12 kg care-mi afecteaza sanatatea.Inca odata multumiri.

marinic

marinic

Multumesc!

24 Nov 2006, 22:50

Si eu sunt una dintre castigatoare si doresc sa multumesc din suflet celor care m-au ales.Sper sa reusesc sa scap de cele 10-12 kg care-mi afecteaza sanatatea.Inca odata multumiri.

lils

lils

castigatoare

24 Nov 2006, 22:19

Buna 1 ma numar printre cele 3 castigatoare. le multumesc celor care m-au ales, precum si celor care au oferit premiul-adica salonul perfect contur. va tin la curent cu evolutia kg mele; tineti-mi pumnii.

iacobinii

iacobinii

pt. Bombi

24 Nov 2006, 22:01

Am constatat ca fumatul este practic o deprindere, ca totul tine de miscarea instinctiva de a duce tigara la gura, iar in incercarea ta de a te lasa de fumat ai ramas cel mai probabil cu acest gest reflex (de care de cele mai multe ori nu suntem constienti), prin care inlocuiesti tigatea cu diferite alte chestii(sticksuri, eugenii, chipsuri, etc.),acestea fiind de 10 ori mai rele decat iti poti tu imagina fie ele chiar si in cantitati aparent mici.
Fa urmatorul test : aseaza un pachet de tigari pe masa langa tine si stai de vorba cu prieteni care fumeaza, urmareste-te si ai sa observi ca din instinct vei pune mana pe pachet si probabil vei si scoate o tigara nu ca sa fumezi ci pur si simplu pt. ca asa este format reflexul. Ca sa scapi de aceasta problema iti pot sugera sa incerci ca in loc de tot felul de rontaisuri sa bei cate o gura de apa (da apa) de cate ori simti nevoia sa rontai ceva. Sper sa nu te superi pt. ca si eu am primit aceleasi sfaturi si pt. mine au mers atunci cand am avut nevoie.BAFTA.

alexutza_81

alexutza_81

castigatori

24 Nov 2006, 20:00

concursul s-a incheiat pe 21 nov. :) cine a castigat?

bombi

bombi

nu mai suport cum arat!!!!

24 Nov 2006, 19:57

am 1,65 si cred aproape 73 kg.as vrea sa ajung macar la 65 kg.de cand m-am lasat de fumat am inceput sa ma ingras si parca nu ma pot opri.asta ma deprima nespus.sant hotarata sa fac orice dieta,sa mai slabesc putin.

cami_a18

cami_a18

pentru lizuck24

22 Nov 2006, 08:48

ai dreptate, nu m-am exprimat eu bine:nu vreau sa slabesc ptr. el, vreau sa slabesc pentru mine, sa ma simt mai bine, sa mi recapat increderea in mine si sa ma ajute in noi cuceriri...nu vreau sa slabesc ca razbunare...ci pentru MINE

iacobinii

iacobinii

De ce vreau sa slabesc?!?

21 Nov 2006, 23:54

102-100-117 . Acestea sunt si dimensiunile cerute de dvs.

iacobinii

iacobinii

21 Nov 2006, 22:53

Am 85 kg si 164 cm . Cred ca vreau sa ajung macar la greutatea mea initiala daca nu cer prea mult.

iacobinii

iacobinii

21 Nov 2006, 22:49

In urma cu 6 ani aveam 54 kg eram un om normal si viata era roz, apoi ca un traznet am aflat ca ficatul meu are ceva. Sa dovedit a fi o tumora ce trebuia rapid extirpata. Astfel am suferit o interventie chirurgicala si au scos o buna parte din ficat. Dupa ceva timp am inceput sa iau in greutate astfel incat am ajuns la aproximativ 110 kg. Dupa lungi chinuri am slabit pana la 67 kg si a fost nevoie de o alta interventie in urma careia am primit ca bonus 15 kg. Acum am 85 kg. Mi-e greu sa ma misc, e dificil cu operatia pentru ca se poate desface din cauza faptului ca am luat in greutate, nu ma pot obisnui cu gandul ca nu mai sunt cum eram. Daca d-zeu a vrut sa traiesc mutilata de ce oare sa nu imi dea sansa de a fi macar cum eram inainte. Sper inca sa existe cineva care sa ma poata ajuta.

lizuk24

lizuk24

pentru cami_a18

21 Nov 2006, 21:46

personal cred ca faci o greseala mare daca ai de gand sa slabesti pt a face in ciuda cuiva,oricat de dulce ar fi razbunarea.trebuie sa o faci pt tine si de ce nu sa capeti mai multa incredere in farmecele pe care le ai din momentul in care arati asa cum TU iti doresti.stiu ca la dat sfaturi toata lumea e buna,vezi tu cum e mai bine:cauta sa ochesti 2-3 iepuri deodata(slabeste pt tine,pt sanatate,pt noi cuceriri si de ce nu ca sa pice jos fostul cand te vede.

cami_a18

cami_a18

trebuie neaparat sa slbesc!! :(((

21 Nov 2006, 18:42

am uitat sa spun ca am 70 kg si as vrea sa ajung la 55 kg...

cami_a18

cami_a18

trebuie neaparat sa slbesc!! :(((

21 Nov 2006, 18:42

am 23 de ani, din care ultimii 6 ani i-am petrecut alaturi de un baiat pe care il iubesc din tot sufletul...acum 2 saptamani ne-am despartit si sufar enorm...sunt terminata, nu mai am nici un pic de incredere in mine...am 1.60 si masurile 96-86-114...trebuie neaparat sa slabesc ca sa-mi recapat increderea in mine...si sa-i demonstrez "lui" ca pot...

monique78

monique78

trebuie sa slabesc

21 Nov 2006, 18:19

Cred ca venit vremea sa iau taurul de coarne. Am 28 de ani si pana acum niciodata nu am avut greutatea ideala. Am nevoie de ajutor si am nevoie cat mai repede. Trebuie sa slabesc circa 30 de kilograme si cu ajutorul dietelor nu reusesc, parca metabolismul meu ar fi blocat. Din cauza aceasta consider ca ar trebui sa atac problema din mai multe unghiuri. Dieta, remodelare corporala si sport. Plus mai trebuie sa spun ca toate acestea la un pret cat mai mic pt ca nici de resurse financiare considerabile nu dispun. Intr-un cuvant sunt un caz disperat.

scrat

scrat

parerea mea

21 Nov 2006, 15:37

nu vreau sa supar pe nimeni dar parerea mea e ca 2-3 kg pot fi date jos prin putina miscare si nici nu cred ca sunt prea vizibile incat sa zica cineva k nu mai poate trai cu 2 kg in plus sau minus sau k nu-l incap hainele......:|

a_blonda

a_blonda

silueta

21 Nov 2006, 15:32

masurile mele sunt:87-70-90,am 1,63cm si 54kg.as vrea sa mai slabesc cam 3 kg.am fost la o mica cura de slabire care a mers dar imi doresc sa ajung la 50-51 de kg pentru ca doar atunci ma simt implinita.vreau sa slabesc pentru mine,sa ma simt eu bine in propria mea piele. Va multumesc.

lizuk24

lizuk24

pentru concurs

20 Nov 2006, 20:56

In ultimi ani gandul meu a fost in permanenta la cure de slabire,dar fara rezultat.Acum sunt mai hotarata ca niciodata pt ca am dureri ingrozitoare de spate si imi doresc foarte mult un copil care se cam lasa asteptat de cand cu organismul asta al meu f. dereglat.Am 1,63 inaltime si 85 kg,dimensiuni 130/115/120.greutatea la care doresc sa ajung este de 60 kg.

flipperdestenee

flipperdestenee

nimic nu ma mai poate ajuta sa slabesc

20 Nov 2006, 19:13

am 19 ani i am aproape 95 de kg.sunt de a dreptul disperata pt ca reusisem sa slabesc 38 de kg dar in nici un an le am pus la loc plus inca vreo 10 kg in plus dar acum orice dieta tin nu dau jos mai mult d 5-6 kg si nu stiu e sa mai fac.masuril mele sunt imense nu am mai avut curajul sa ma mai masor de cand am inceput din nou sa ma ingras considerabil

scrat

scrat

poate e nevoie sa scapam si de altceva nu doar kg

20 Nov 2006, 17:58

singurul lucru care e cert e ca toti au ceva in plus sau in minus(in cazul nostru in plus) care nu ne lasa sa "traim" linistiti.nimeni nu e perfect.eu de ex de cele mai multe ori cand stau in casa ma consider chiar frumoasa si uit de aspectul meu,ma simt impacata...resemnata....poate uneori bine,oricum nu ma intereseaza cum arat,lucrurile se schimba cum ies din scara blocului(unde mai am la parter si un magazin cu niste rochii superbe,toate din vitrina imi incap doar pe o mana...trecem peste).oricum.....pt ultimul bal al bobocilor din liceu la care am ocazia sa merg mi-am cumparat o bluza de dantela ffff transparenta si mulata,o pereche de blugi si ei f mulati(ma mir k am gasit pe masura mea :D) si o pereche de cizme ffff inalte.nu ma intereseaza ce vor zice cei din jur,nu ma intereseaza k sunt grasa si inalta,nu scrie nicaieri k daca esti grasa si inalta nu ai voie haine mulate si tocuri asa k.....uneori stau si ma gandesc k toate cele care au prob cu greutatea k noi avem nevoie de psiholog nu de nutritionist.avem nevoie de psiholog k sa ne invete sa ne iubim asa cum suntem,sa ne arate k nimeni nu e perfect, k sunt persoane care ne iubesc pt ce suntem nu pt cum aratam si k vor fi si barbati care sa ne iubesc pt acelasi lucru(totusi ma gandesc unde sunt genul asta de barbati)k toti indiferent de numarul de kg sau de numarul de cm avem drepturi egale in orice dar mai ales sa ne bucuram si sa fim fericite.asa k fetele nu uitati k toate sunteti frumoase,sunteti perfecte doar k cei din jur nu observa cum trebe asta :D