detoxifierea - cea mai buna "cura de slabire"

by: lastwish
Buna la toata lumea. M-am inscris si eu in speranta sa gasesc cateva persoane cu care sa pot vb deschis despre sunculite, burtica, etc in speranta de a ma motiva si de a ma lasa invatata de unele si poate sa invat pe altele. Momentan, la recomandarea unui nutritionist fac o cura de detoxifiere datorita careia am slabit 6 kg in 13 zile, sunt foarte mandra de mine, si poate o sa am cu cine dezvolta subiectul. Mai vorbim, multa bafta in tot ce faceti.

raluckaav

raluckaav

Cura cu Happy Colon

27 Mar 2013, 13:02

Buna fetelor
Am vazut cateva postari pe site acum cateva zile legate de Happy Colon de la Ladys si curioasa din fire am intrat pe site-ul lor si l-am achizitionat . Am inceput o cura cu acest produs; este bun pentru slabit , detoxifierea colonului si constipatie , se poate lua cu iaurt si chiar nu are un gust rau , pana acum rezultatele sunt bune , astept sa termin cura si am sa revin concluzile

cold_as_ice

cold_as_ice

detoxifierea

16 Aug 2012, 13:57

este foarte buna pentru organism, insa nu trebuie sa te culci pe o ureche dupa ce tii aceasta cura....

therese

therese

detalii cura

08 Aug 2011, 21:59

lastwish, spune ne mai exact ce cura ai urmat ?cea data de nutritionist:D

andreeaniculescu

andreeaniculescu

detoxifierea nu te slabeste dar te ajuta la slabit

26 Mar 2010, 17:55

eu am vazut la emisiunea irinei reisler un aparat care face detoxifiere si mi s-a parut tare interesant

jonge_en_arme

jonge_en_arme

detoxifierea e importanta

30 Aug 2009, 19:51

prin detoxifiere dupa cum stiti se elimina toate toxinele pe care le asimileaza corpul, dar e o gresala mare sa slabesti in 13 zile 6 kg!! sunt curioasa cum te simti acum si daca nu te-ai ingrasat imediat dupa aceasta slabire drastica. va inteleg fetelor ca voi vreti sa slabiti repede, usor si multe kg dar v-ati intrebat ce ii faceti corpului vostru? si nutritionistii astia ii gasesti care mai de care, ei nu se gandesc sa va faca voua bine ci vor sa va dea recomande cat mai repede pt ca sa-si primeasca banii

stejeran6

stejeran6

dieta Oshawa

26 Aug 2009, 11:33

Singura cura de detoxifiere pe care am incercat-o si o recomand, se bazeaza exclusiv pe cereale integrale (grau, orez) este regimul nr. 7 al dr. Oshawa. Este pe cat de simpla, pe atat de monotona, doar painici de grau si orez fiert, dar rezultatele se vad in cateva zile. Cura propriu zis dureaza 10 zile, in care se consuma doar cereale integrale si se bea doar apa plata, apoi se continua 3-5 zile cu alimente yang (mar, morcovi, branza capra, etc.) Succes:)

ps Daca nu va simtiti in stare sa o duceti pana la capat pentru ca poftiti la una alta, mai bine nu o tineti, este o cura de detoxifiere, deci organismul trebuie lasat sa-si faca treaba. Bineinteles ca se slabeste, dar se slabeste in ritm normal, 3-5 kg, depinde de fiecare cat are de dat jos.

stejeran6

stejeran6

remodelare corporala

24 Aug 2009, 10:20

Dietele trebuie completate cu miscare, masaj, impachetari corporale altfel urmarile asupra pielii si muschilor sunt vizibile...
Oferte de remodelare corporala la preturi acceptabile gasiti la www.touchpointsprofessional.ro

nu slabi prea mult odata

19 Aug 2009, 12:10

Ai foarte mare graija cu slabitul brusc si prea mult!Eu am slabit 14 kg cam in 6-7 luni(am probleme cu coloana si nu pot face sport), SINGURA MEA SANSA ERA SA RENUNT LA MANCAREA EXAGERATA. Am slabit,dar sunt foarte dezamagita de urmari:PIELEA LASATA.Nu pot face sport ,am si 33 de ani si pielea isi revine foarte greu(asta daca isi va mai reveni). Tine-o tot asa , dar fa si cateva exercitii pentru musculatura! Ii admir pe cei care se apuca ,dar o si tin , de o cura . Eu de exemplu nu stiu daca as putea sa tin o cura de detoxifierea.Nu pot sa renunt la cafea, mai mananc si putina carne, mai scap si la dulciuri. BRAVO, SUCCES!

ihatepink

ihatepink

..

15 Iul 2009, 13:53

si eu tocmai am slabit 4 kg in doua saptamani.

eu nu vreau sa slabesc mai mult deka am 49 kg la 1.60. dar tot am burtica...cred ca niste abdomene mi-ar prinde bine..desi lenea e mare