dieta personalizata dupa irisdiagnostic ce ziceti?

by: alexiam
Am fost la un medic nutritionist din Cluj care mi-a facut irisdiagnoza adica mi-a examinat irisul pe ecranul calculatorului si mi-a gasit o tiroida si un ovar cu probleme.Intradevar aveam un ciclu neregulat si ma ingrasasem 11 kg desi aveam aceiasi alimentatie.Am reusit sa slabesc pana acum 4 kg cu dieta si ceaiurile recomandate inclusiv niste extracte din plante ...dar mai mult m-a interesat problema de sanatate acum asa ca am fost si la un ginecolog si in urma ecografiei avem intradevar un chist la ovar.Acum sa vad rezultatele si de la tiroida caci doctorul mi-a zis ca de aici poate si ovarul sa functioneze aiurea.Cert este ca am si o carenta de iod in alimentatie ,nu prea mananc sarat .Deci nu totul se rezolva numai prin regim cand vrei sa slabesti sau cand ai o problema de sanatate.Pe doctor l-am gasit la recomandarea unei prietene pe nutritie-inteligenta.blogspot.com

speranta2007

speranta2007

frumos si scump

21 Oct 2008, 02:45

din pacate,cine nu si-ar dorio?dar e cam scumpa din pacate,ca intotdeauna cei bun e scump

adela26

adela26

Nutritionist

25 Iul 2008, 11:20

Eu am gasit la mine in oras nutritionist,costa 2 milioane doar analizele si 3 milioane cu tot cu dieta,nu mi-a precizat timpul.
Si daca platesc in plus si cat daca vin in fiecare saptamana,sa imi masoare rata metabolica,si pentru o noua dieta.
Caut si eu in Timisoara sa-mi fac o irisdiagnoza.

alex62

alex62

dieta personalizata

12 Iul 2008, 19:59

Doresc sa-si indicati un regim alimentar pentru slabit, ceaiuri..................

serierre

serierre

info Bucuresti

19 Iun 2008, 10:51

Stii cumva daca e si in Bucuresti ?

speranta2007

speranta2007

excelent

15 Iun 2008, 08:33

dar din pacate dr e in cluj,multe santem din alte orase inclusiv bucuresti,deci recomandane un asa dr dar din bucuresti,multa sanatate,vointa si reusita