Diete bune, diete rele...

by: annie
Care dieta a functionat la voi si care a fost pacaleala? Chiar sunt curioasa daca exista vreo dieta care sa dea rezultate chiar la toata lumea.

ailedamots

ailedamots

poti slabi si sa nu faci nimic

17 Mar 2006, 01:53

m_niko ai si tu dreptate nu te pot contrazice ... dar EXISTA si metode de slabit fara efort, cu rezultate vizibile si de lunga durata (pana acum 2 ani - in cazul meu).
Avand in vedere ca sunt noua va salut pe toate si hadeti sa va spun povestea mea:
- acum 2 ani fara 1 luna am avut ingrozitoarele 87 Kg la varsta de 22 ani cu 160cm - h - NASOL nu?
- in 5 luni am reusit si am dat jos 27 de kg! .
- si in prezent am 60 kg si ma mentin nu-mi vine sa cred ....

m_nicko

m_nicko

multa vointa

23 Feb 2006, 21:55

toata viata am suferit din cauza kg in plus. trebuie ffffff multa vointa. mai multa vointa am avut de abia la 25 ani. am incercat prima zi sa mananc numai carne usoara si nimic altceva, am trecut a doua zi numai la branza, dar seara nu am mai rezistat si atunci am pus o rosie langa branza. asa ca vreo 2 luni am mancat numai rosii, branza, salate, din cand in cand carne usoara, oua fierte. primele zile au fost foarte grele, tot ce vedeam la magazine era exceptional chiar daca inainte de dieta nu ma omoram dupa anumite produse. cu vointa,rosii, salate, branzeturi, tot ce e usor am slabit in 2-3 luni (nu mai stiu exact cat am tinut, pentru ca dupa 1-2 saptamani numai simti ca tii dieta) 10 kg. am avut grija ca urmatoarele luni sa nu exagerez cu mancarea dar nu a fost asa greu pentru ca stomacul s-a obisnuit cu mancare usoara si putina. anul urmator (pentru ca am tinut numai primavara-vara pentru a avea legume) am mai tinut dieta si am mai slabit 5 kg, anul acesta cred ca voi mai incerca. pana acum de la 70 kg am ajuns la 55 kg si ma simt extraordinar (in sfarsit mai slaba)......... incercati.. vointa si nu veti regreta... pot purta in sfarsit haine cu marimi mai normale pentru fete tinere...

oana_elena

oana_elena

Fara diete anemice

23 Feb 2006, 09:26

Dragele mele, eu nu am zis ca sunt miraculoase, ci doar ca l amine au avut efect,ca regleaza si organismul in acelasi timp.Textul de mai jos nu e scris de mine ci de cei de unde le-am luat,caci nici eu nu am avut incredere la inceput:Deliciosul shake cu proteine, contine multe proteine si putini carbohidrati si poate fii folosit pentru a substitui una sau mai multe mese pe zi. Regleaza mecanismul raspunsului glicemic si furnizeaza corpului nutrimentele necesare in mod optimal. Shake-ul cu proteine este disponibil in doua delicioase arome, ciocolata si vanilie. Amestecati continutul unui plic in 240 ml de lapte rece partial degresat.Va da o senzatie naturala de satietate fara sa asimilati mari cantitati de mancare si calori

sexy-ch3rry

sexy-ch3rry

RE:diete

22 Feb 2006, 21:43

Apple tu ai perfecta dreptate stiu ca nu exista produse miraculoase care sa te ajuta sa slabesti repede si usor pt ca am incercat pe pielea mea diverse produse de slabit gen pastile,ceaiuri...dar binenteles nu s-a vazut nimic,dar nu stiu cand am auzit de acele prafuri parca am vrut sa cred ca e adevarat. Daca stii vreo dieta mai usoara si care sa dea rezultate te rog anunta-ma.

apple

apple

diete

22 Feb 2006, 20:26

Fetelor voi mai credeti in slabiri miraculoase d-astea? Cum sa slabesti doar cu ajutorul unor prafuri? Cel mai sigur mod de a slabi e o alimentatie corecta si sport! NU ai cum sa mananci ce vrei si cat vrei si sa slabesti asa, deodata. Daca ar fi asa simplu sa scapi de kg in plus nu credeti k toata lumea ar apela la ele, ar manca oricat si orice fara sa-si faca griji, deoarece exista prafurile "miraculoase" care sa le salveze. Din pacate nu e asa, exemple aveti chiar si in jurul vostru atatia oameni care vor sa slabesca. Nici chiar vedetele, ba adopta vreo dieta noua, ba scot niste exercitii fizice, dar ele de ce nu apeleaza la chestii de genu eeeeei?
oana_elena cum poti sa zici asa ceva? Nu te gandesti k unele fete chiar o sa creada asta! Faci reclama si vrei sa-ti vinzi prafurile sau doar faci mishto? In orice caz nu-ti dai seama k le descurajezi pe fetele care chiar vor sa slabesca...Un lucru e ciudat, ai postat exact acelasi mesaj pe un alt forum, deci chiar nu te inteleg.
sexy-ch3rry nu trebuie sa te abtii toatal de la mancare. Doar sa reduci cantitatea la incuput, si putin cate putin o sa te descurci sa alegi mancarea sanatoase de cea...mai putin sanatoasa. Nu-i asa greu dar trebuie sa VREI! Nu sa zici k nu poti sa te abtii. Zi mai bine azi in loc sa pap o cioco intreaga mai bine pap jumate, si la alte alimente redu tot asa. O sa vezi k cu timpu n-o sa mai simti nevoia. E o chestie de atutosugestie. Axeaza-te pe fructe si legume mai mult, dar nu evita celelate alimente, cate putin din fiecare grupa de alimente e super ok. Si miscare sa nu uit, nu conteaza ce e, orice dieta ai tine fara miscare e inutila. Chiar si mersul pe jos e benefic. Eu va urez succes la slabit fetelor si nu mai alergati dupa diete minune sau alte chestii de slabit miraculoase.

sexy-ch3rry

sexy-ch3rry

RE:Fara diete anemice

22 Feb 2006, 19:22

Buna oana_elena! Sunt foarte interesata sa slabesc dar ca si tine nu prea pot sa ma abtin de la mancare. Daca ai putea sa imi dai mai multe detalii despre acele prafuri, cum le-ai gasit, cat de eficiente sunt...Sau daca vrei putem vb pe messenger daca imi lasi YM tau. Pls ajuta-ma sunt f interesata.

oana_elena

oana_elena

Fara diete anemice

21 Feb 2006, 12:44

Eu personal sunt o pofticioasa inraita, daca poftesc la ceva si nu mi se da, fac temperatura.Asa ca daca vroiam sa slabesc trebuia ceva care sa nu ma opresca de la mancare.Si am gasit aceste prafuri elvetiene, care se amesteca in lapte.Nu trebuia sa tin nici o dieta,nici o restrictie la mancare, si in 14 zile am dat jos kg in plus

raluk

raluk

Dieta Montignac

13 Feb 2006, 12:31

E foarte misto dieta Montignac. Am tinut=o si eu cu succes ceva vreme. nu m-am ingrasat dupa ce nu am tinut-o. Ceea ce m-a enervat a fost ca dupa ceva vreme de tinut dieta Montignac - 7 luni- nu reusisem inca sa dau totul jos ba chiar aveam senzatia ca stagnam - nu ma ingrasam si nici nu mai slabeam. Asa ca am trecut acum cu succes pe South Beach care seamana foarte mult oricum

apple

apple

Diete

07 Feb 2006, 01:28

Eu de ceva timp sunt intr-o continua lupta cu kg si pot sa zic k stiu destule despre multe diete. Cele care imi par ok sunt monti si weight watchers. Eu m-am apucat de dieta catalin crisan...nush la ce sa ma astept inca, dar incercarea moarte n-are. Daca vreti detalii despre diete sau ajutor, idu meu de mess e crystyna1000

sexy_ch3rry

sexy_ch3rry

Va Rog Sa Ma Ajutati

06 Feb 2006, 15:02

Inainte de toate vreau sa va salut pe toti(sunt noua pe aici).Problema mea este ca de mult vreau sa dau jos niste kilograme dar nu am gasit o dieta care sa ma ajute. Daca stiti vreo dieta (nu foarte drastica) care stiti ca a si dat rezultate va rog sa ma anuntati.

b00b0ana

b00b0ana

zi-ne "reteta" :)

01 Feb 2006, 18:33

zi-ne si noua ce presupun aceste diete. poate incepem si noi sa le folosim. succes!

annie

annie

South Beach

01 Feb 2006, 11:35

Si ce presupune?

raluk

raluk

Dieta Montignac

01 Feb 2006, 11:29

am tinut dieta Montignac cam 6 luni impreuna cu o prietena care avea de dat jos cam tot atatea kilograme. Ea a slabit ca lumea dupa numai doua luni, cam 9 kg. Eu dupa 6 luni numai 5 kg.

Ma rog e ok si 5 kilograme, mai ales ca dieta este usor de tinut. Totusi e destul de demoralizant sa vezi ca totusi rezisti unor tentatii si faci eforturi si nimic. Ma rog, de asta m-am lasat de ea...

M-am apucat acum de Dieta South Beach si sunt mare fana. Este tot ca si Montignac mai mult un regim decat o dieta, trebuie tinuta mereu. Are 3 faze. Faza I vreau sa o tin o luna.

Este foarte usor de tinut si am slabit deja 2 kg dupa o saptamana plus ca ma simt mult mai bine. Momentan sunt mare fan. Va mai spun peste 3 saptamani ce s-a mai intamplat.