eficienta cavitatiei cu UltraLipo

by: giorgiadima
Iulia, sora mea a fost si la aparatul ala si a facut o sedinta sau doua da nu a slabit deloc. Si dupa aceea a aflat de sefa ei ca isi facea cavitatie dar la ultralipo si asa a ajuns la aparatul asta. Sora mea a facut déjà a doua sedinta aici si a scapat aproape de tot de aripioare.

wonderland

wonderland

UltraLipo

12 Sep 2012, 17:15

acest aparat se gaseste numai in saloane, nu?

clara25

clara25

eximia

18 Sep 2010, 17:38

eu am vazut emisiunea de pe acasa tv si mi se pare uau!eximia este un aparat foarte bun.am citit si pe internet despre dar vazand emisiunea de pe acasa m-am convins de ce rezultate poate avea.felicitari celor d ela chic salon pentru gestul facut pentru laura.arata super tipa

marinatescu

marinatescu

Cu ce am slabit eu

24 Aug 2010, 20:55

Am 41 de ani si bineinteles ca m-am ales cu cateva kg in plus pe coapse, burtica si partea dorsala, am tot incercat sa scap de ele dar se tineau de min...nu reuseam nici cum sa le dau jos. Eu nu am auzit de ultralipo, dar norocul meu ca ma plimbam prin mall-ul din timisoara si am gasit un salon de remodelare corporala in care mi-au recomandata radiofrecventa tripolara, la inceput am fost sceptica, dar dupa prima sedinta am fost uimita cat de spectaculoase au fost rezultatele, nu-mi mai amintesca bine numele aparatului (probabil AlioGo sau AdipoGo), cer e ca-m scapat de kilogramele in plus si asta ma bucura cel mai mult. Va doresc si voua cele ce va luptati cu kilogramele sa reusiti sa slabiti cum va doriti voi...

iulia32

iulia32

uau chiar ca e spectaculos ceea ce se intampla

26 Apr 2009, 14:38

dragilor fiecare incearca ce crede ce cuviinta ca este bun pentru el .eu am incercat eximia si sunt foarte incantata de rezultate.in plus mi-a schimbat metabolismul si are certificare mediacala.si sincera sa fiu nu as incerca utltralipo dupa tot ceea ce sa scris pe forum despre acest aparat.pentru cei ce doriti detalii despre tratamentul pe care l-am facut eu puteti intra pe www.chicsalon.ro si acolo aflati tot ce doriti.

mike01

mike01

Sfarsit

23 Apr 2009, 23:32

Atunci va puteti duce la o sedinta de ultralipo, cu siguranta la urmatoarea nu o sa mai aveti acelasi elan.
Apropos, dupa mine a venit un prieten, care a avut parte de acelasi rezultat :D ma bucur mult ca ramas si el fara bani, si ca nu am fost singurul pacalit. Hahahaha
Aici aveti si siteul lor in caz ca doriti sa va programati. [url]http://www.dreambody.ro/[/url]
Nu va mai amagiti cu minciunile lor, regim alimentar, sala sau chirurgie plastica.
Sper sa se bucure si altii de povestirea mea.
Aici aveti si o poza cu dungile trasate pe burtica mea
[url]http://www.mypicx.com/04232009/Mike/[/url]

PS: de suparare m-am dus in plazza si am "spart" 700ron pe haine

mike01

mike01

continuarea 3

A venit din nou centimetrul masluit si .... stupoare :) nu slabisem nici macar un milimetru. Domnisoara MIrela era toate culorile la fata, incercand totusi sa ma convinga ca am dat jos 1 cm. In fine, am pus hainele pe mine, am mai glumit un pic, am fost sfatuit sa vin la masaj anticelulitic, de parca as avea, si dus am fost.
Morala:

- daca doriti sa ascultati o muzica relaxanta
- daca aveti timp la dispozitie si nu aveti ce face cu el
- daca 200ron nu au ce face la dvs in portofel

mike01

mike01

continuarea 2

In fine, mi-au trasat o gramada de dungi pe piele, chipurile dupa sendita de ultralipo sa masoare la fel. M-am intins pe pat, dupa care domnisoara Mirela mi-a pus cate o pereche de padele de metal in ambele parti, pe sunculite, ca sa se inmoaie carnea , chipurile am carnea foarte tare ! am stat asa 20 min, dupa care a venit o alta doamna simpatica, Cristina. A inceput sedinta, in timp ce ma masa cu acel aparat de cavitatie, auzeam un zgomot foarte ascutit in urechi si o arsura puternica pe piele atunci cand nu era suficient gel. Sedinta a durata 40 min ptr ambele parti, simpatica doamna spunandu-mi tot timpul ca am carnea foarte tare si ca era mult mai bine sa fac un masaj anticelulitic inainte. Ma rog, s-a terminat ultralipo, dupa care un baiat foarte simpatic si civilizat (am uitat numele) mi-a facut un masaj la ambele picioare (masaj limfatic)si la spate. Booon.... acum s-a adunat "lumea" pentru masuratoarea mea. Eu radeam de muream :)

mike01

mike01

Aventura ULTRALIPO :)

23 Apr 2009, 23:30

Buna tuturor, as dori din start sa va spun ca sunt un barbat de 30 ani, constitutie medie, cu un pic de burta si colacei. Astazi am avut programare la dreambody, pentru ultralipo, in speranta ca voi scapa de ceva grasime in plus :) am urmarit de ceva vreme discutiile de pe forumuri si, cu toate ca nu credeam am zis sa incerc si eu, vorba aia, pana nu te dai cu capul de sus nu vezi pragul. Deci sa va povestesc:

Aveam programare deja facuta cu 5 zile in urma, am ajuns la salon unde am fost primit de o domnisoara agreabila Mirela, am fost condus sus pentru masurare. M-am dezbracat (am ramas in chiloti)dupa care au inceput masuratorile. In mod miraculos, centimetrul domnisoarei arata cu 4 cm mai putin decat centimetrul meu! Stiam ca se fac smecherii la cm, dar credeam ca pun ele degetul, de fapt centimetrul lor este masluit ! si nu glumesc, daca vreti vreodata sa incercati, lasati rusinea la o parte si mergeti cu cm dupa voi !

adela26

adela26

Greutatea ideala

25 Iul 2008, 11:12

Din pacate,mi s-a spulberat visul.
Mai sunt unii care spun,ca greutatea ideala se calculeaza prin metoda -10 fata de inaltime,chiar si 20 pt manechine.
Asta inseamna ca am si -30 de kg in plus fata de un manechin.Eu sunt curioasa care este de fapt adevarul,pentru ca prin calcule imi dadea 57 Kg la 1.63.N-as vrea sa fiu manechin,cel mult sa pot face promotii,sa fiu selectata.
In afara de liposuctie virtuala,ce alt aparat da rezultate.Dupa cum va dati seama intre 10-30 de Kg am de dat jos.Deci chiar 15.Si ma intreb poti manca fara sa-ti cantaresti alimentele ci ce?
Cine imi recomanda de unde pot lua cel mai ieftin dar si cel mai bun,cantar de persoane dar si de cantarire a alimentelor.Calitatea e pe primul loc

adela26

adela26

Cine stie daca in Timisoara exista metoda asta

14 Iul 2008, 12:21

Am vazut rezultate spectaculoase,e cea mai metoda.Cat costa?Am auzit ca poti slabi si trei 3 Kg pe sedinta.Eu am de dat 10-15 Kg

iulia32

iulia32

Ati auzit de noul aparatul de slabit eximia?

02 Iul 2008, 23:23

Buna fetelor am citit acum vreo 2 saptamani un comunicat de presa si se pare ca a aparut un nou aparat de slabit care invinge si celulita.As vrea sa il incerc dar vreau si alte parerei.Voi ati auzit de el?Astept pareri

andreeaniculescu

andreeaniculescu

Buna Mirela

01 Iul 2008, 17:47

In ce consta diferenta intre ele?Poate ai facut mai putine sedinte la unul si mai multe la celalalt,nu?Sper sa imi raspunzi ca nu mai inteleg nimic,aici nimeni nu raspunde a 2a oara!

marta25

marta25

Buna fetelor!

28 Iun 2008, 00:59

Eu am folosit ultralipo si nu am fost multumita pentru ca rezultatele nu au fost de durata.Mai mult cred ca tehnicianul ma pacalit la masurare pentru ca simtem hainele stramte pe mine dupa fiecare sedinta.In schimb am vazut la romantica o emisiune si au prezentat cavity cell system prima cavitatie din romania.Nu auzisem de acest aparat dar am incercat si e o mare diferenta fata de ultralipo.Rezultatele sunt de durata si apar inca de la prima sedinta.Si in schimb am auzit ca sedintele astea cu ulralipo nu sunt chiar asa de sanatoase, au si efecte negative asupra corpului pe langa asa zisele efecte benefice in slabire.

alina1

alina1

continuare 3

27 Iun 2008, 17:10

s-ar putea sa nu fie tarat pe parametri normali si sa fie facut la nivel de low cost -pt ca are si un pret mult mai mic ca aparat decat altele - si in consecinta fen omenul incorporat in acest aparat sa fie o copie a altora care bineinteles nu poate fi perfecta . sa nu aiba in spate ani de studii si cercetare..

nu stiu asta e nelamurirea mea asa ca in consecinta ma alatur georgianei si o sa postez acest mesaj si pro si contra Rowe si keiko pe aceste forumuri

eu propun sa incercam sa aflam adevarul... ce ziceti pt ca daca este o inselatorie ... e cam rau pt noi ... potentialii clienti saloane si clientii saloanelor -care nu au idee bineinteles de aceste scamatorii

va sarut si astept si opinia voastra

alina1

alina1

continmuare 2

27 Iun 2008, 17:09

mai mult decat atat de cand fac research pe internet . pt ca asa am ajuns si aici si pe alte forumuri pe care o sa postez aceelasi mesaj ca sa elucidam poate cazul -poate mai sunt si altii - deci am aflat despre acest ultralipo si inca 2 aparate de cavitatie -pe mine ma interesa acest tip de apaart pt ca il stiam de la saloanele din cluj. am solicitat firmelor distribuitoare printre care si Rowe date tehnice despre aparat.ATENTIE DATE TEHNICE... nu pret sau alte detalii pt ca sa imi dau seama daca intensitatea si parametri aparatelor nu dauneaza in nici un fel organismului si in special ficatului care din punctuil meu de vedere la anumiti parametri ar putea fi atacat de efectele cavitatie poate si iremediabil.. asa revenind toti ceilalti distribuitori mi-au trimis studii medicale , descrieri , date tehnice ... tot ce era necesar ei nimic. Oare de ce ma intreb acum cand citesc aceste grozavii

alina1

alina1

continmuare 2

27 Iun 2008, 17:07

mai mult decat atat de cand fac research pe internet . pt ca asa am ajuns si aici si pe alte forumuri pe care o sa postez aceelasi mesaj ca sa elucidam poate cazul -poate mai sunt si altii - deci am aflat despre acest ultralipo si inca 2 aparate de cavitatie -pe mine ma interesa acest tip de apaart pt ca il stiam de la saloanele din cluj. am solicitat firmelor distribuitoare printre care si Rowe date tehnice despre aparat.ATENTIE DATE TEHNICE... nu pret sau alte detalii pt ca sa imi dau seama daca intensitatea si parametri aparatelor nu dauneaza in nici un fel organismului si in special ficatului care din punctuil meu de vedere la anumiti parametri ar putea fi atacat de efectele cavitatie poate si iremediabil.. asa revenind toti ceilalti distribuitori mi-au trimis studii medicale , descrieri , date tehnice ... tot ce era necesar ei nimic. Oare de ce ma intreb acum cand citesc aceste grozavii

alina1

alina1

continuare

27 Iun 2008, 17:06

adica in Cluj exista doua aparate de cavitatie -altele decat Ultralipo - incepand inca din ianuarie 2008- vi le pot indica daca vreti sa va convingeti . in consecinta asa cum suna comunicatul de presa pe care l+a indicat ţgeorgiana pe diverse forumuri si pe care eu l-am citit ei pretind ca ar fi in premiera si ma rog primii etc... ceeea ce este fals va garantez.. va dau nume de saloane si numere de telefon. deci isi fac o reclama falsa cu scopul de a induce faptul ca ei sunt cei mai buni.. se pare ca nu e chiar asa.

alina1

alina1

parerea mea

27 Iun 2008, 16:55

Dragele mele

Citesc aici pe forumuri si ma ingrozesc ce vad . in consecinta m+am hotarat sa intervin ca sa mediez acest subiect.
am fost asistenta medicala intr-un spital din cluj si acum lucrez intr-o clinica privata. si doresc sa imi deschid un salon de infrumusetare in cluj astfel ca de vreo 2 saptamani studiez pe internet despre aparatura si despre acest fenomen de cavitatie .
Intradevar din experienta mea de asistent medical pot sa spun ca acest tip de ultrasunet cavitational ar putea influenta calculii biliari -piatra la fiere- pt ca unul din tratamentele de distrugere a calculilor este ultrasunetul ... insa acest ultrasunet medical trebuie sa aiba o anumite intensitate si anumiti parametri -nu intru in detalii- Este insa posibil sa influenteze insa nu intr+o maniera atat de grava.mai mult e posibil ca cei de la Rowe sa nu fi cunoscut aceste aspecte.

Nu le iau apararea celor de la Rowe pt ca si eu sunt un pic nemultumita de atitudinea lor dar luati in calcul ca poate nu au stiut si in definitiv nu este f grav.

Insa ce ma frapeaza pe mine este faptul ca s+ar putea ca georgi sa aiba dreptate in ceea ce priveste seriozitatea lor si modul de a pacali oamenii .

andreeaniculescu

andreeaniculescu

deja e mult prea mult...

27 Iun 2008, 16:50

eu credeam ca in aceste forumuri se cer ajutoare,sfaturi...georgiana,deja te implici prea mult in discutii fara sa iei vreo atitudine.crezi ca daca stai pe forumuri rezolvi ceva?sincer.si incep sa cred este de fapt o actiune de defaimare,vreau sa vad ce faci sa vad fapte,nu vorbe.te-as intelege intr-un singur caz:daca ai fi tu alina.eu iti doresc din suflet sa rezolvi problemele si ar trebui sa faci un topic special pt asta.eu am intrat sa cer sfaturi,sunt adepta a tratamentelor,am facut peste tot si o sa tot fac de acum incolo.o femeie a murit cica din cauza operatiei de silicoane,crezi ca asta m-a oprit?de ce unde sunt femei se lasa cu certuri barfe si scandal mereu?

georgianahalacu

georgianahalacu

nu imi place minciuna

27 Iun 2008, 16:00

asta e ideea ..... in mare parte
voi faceti ce credeti insa eu voi demonstra toate aceste lucruri.....
pt ca acesti oameni mint ......ca sa faca bani ceea ce nu e normal intelegeti ... pt ca eu si voi muncim ca sa facem banutii acestia pe care ii dam lor sa ne pacaleasca ...
este prea batator la ochi aceasta inselatorie cu scrisul pe forumuri despre reyultatele fantastice ale unui aparat ..... si culmea chiar inainte de a se lansa si de a intra pe piata...
despre iulia .... nu stiu daca este sau nu maseuya la ei ... sunt convinsa ca numele ei adevarat nu este iulia.... eu incercam sa va atrag atentia ca este omul lor ... care vrea sa ne prosteasca.... asta era the main ideea...
asa ca gagici ... atentie la sarlatani ... ca se pare ca sunt multi ... si isi mai si spun ... prestigioasa firma Rowe...
F urat si rusinos

georgianahalacu

georgianahalacu

MINCIUNI

27 Iun 2008, 15:53

Uite stii care e fayza .. eu am incercat sa va avertizez de neplacerile pe care le puteti avea daca vreti sa intelegi bine daca nu ..nu . ce pot sa yic
Ideea e ca daca va uitati pe toate forumurile de beauty o sa observati ca sunt diverse persoane printre care lara026 si giorgiadima si altele care pretind ca au facut acest tratament si au dat circa 13, 12 , 5 etc cm ..... dar facand sedinte inainte de data de 18 iunie iar daca va uitati pe situl de www.comunicatedepresa.ro si alte site+uri veti vedea ca acest aparat a fost lansat de catre prestigiosa mincinoasa companie Rowe pe data de 18 iunie cica in premiera ...
Ei atunci cum aceste persoane deja acest tratament deja de mai multe ori chiar inanite de lansare ......
Nu e cam curios ,,, nu va pune un semn de intrebare ..... ca ar fi o minciuna .....
Ce ma doare este faptul ca s+a intamplat cu Alina am hotarat sa caut pe net mai multe date tehnice despre acest aparat ca sa inteleg ce s+a intamplat si cu stupoare am vayut ca induc oamenii in eroare ..........

andreeaniculescu

andreeaniculescu

P.S.

27 Iun 2008, 15:27

am uitat,sorry,aparatul cu ciorapul:)),e acelasi la care mi-am facut eu microdermabraziune si e practic imposibil sa lase vanatai.

andreeaniculescu

andreeaniculescu

:(

27 Iun 2008, 15:24

cu parere de rau la cele care le-am auzit mai sus,dar eu cred ca e o coincidenta cu mutatul pietrelor sau ce a fost.eu am fost acolo pt microdermabraziune si pana nu am dus toate cele de la doctorul meu dermatolog,nu m-au primit.adica mi-e peste puteri sa cred.si sincer,e o acuzatie foarte grava si nu judec,dar daca e,sincer singurul drum pe care il are alina de facut nu e forumul,ca vb-le nu ajuta,ci judecatoria.eu saptamana viitoare am programare la cavitatie si chiar nu sunt genul sa ma sperii dar am sunat dupa ce am vazut acest mesaj la urologul meu(sufar de pietre la rinichi) si mi-a spus ca nu are nici cea mai mica leg ca sunt de infrumusetare nu de tortura.asa ca va anunti sapt viitoare daca am patit ceva.pup si sanatate pt alina.

dana_brb

dana_brb

ciorap

27 Iun 2008, 04:17

Am vazut si eu ceva ca un costum cu care le imbracau pe tipe pe acolo... dar era din cap pana in picioare nu doar un ciorap :)
iar cu vacuum... am facut si eu acum cativa ani, e drept la alt salon si intr-adevar m-am invinetit dar e drept si ca am fost avertizata din timp ca asa o sa se intample

dana_brb

dana_brb

Ultralipo

27 Iun 2008, 04:16

Draga Georgiana,

Imi pare rau pentru prietena ta!! A avut si mama piatra la fiere si stiu cat e de neplacut
dar... poate ar fi trebuit sa le spuna asta dinainte de tratament celor de la Keiko.
Prietena mea a fost si la a doua sedinta (si nu este maseuza la keiko :) si e in continuare incantata. E drept ca nu a mai dat jos tot atat de mult dar... oricum... se simte bine, e vioaie si vesela cand termina tratamentul. Iar de slabit slabeste vazand cu ochii. Am fost si eu cu ea si nu mi s-a parut nimic in neregula. Ba chiar una din fetele de acolo mi-a explicat care e procedeul, de ce nu ai voie sa faci mai mult de o sedinta pe luna (ceva in legatura cu incarcarea ficatului si ca are nevoie de timp sa isi revina pentru ca e vorba de o accelerare a materialelor procesate de ficat, etc).
Auzi... am si eu o intrebare totusi: unde au astia la keiko maseuza? ca eu am vrut un masaj de relaxare la ei (se lauda ca sunt Spa dar totul e pe slabire la ei) si mi-au spus ca ele nu stiu sa faca masaj... doar tratamente cu aparatele alea pe care le au acolo??!!

georgianahalacu

georgianahalacu

Atentie

27 Iun 2008, 00:44

aveti grija ca iulia este de fapt ..... o maseuza de la ei .... cea care posteaza pe aici

georgianahalacu

georgianahalacu

Aveti grija la Ultralipo este o mare inselatorie

27 Iun 2008, 00:43

Dragele mele

Am hotarat sa intru pe toate site-urile unde neseriosii si mincinosii astia de la Keiko spun numai minciuni despre acest aparat cica minune “ultralipo” si sa va povestesc ce a patit prietena mea…
deci ca sa intelegeti… Alina o prietena de a mea a facut acest tratament chiar la Keiko vreo 3 sedinte si in afara de faptul ca se simtea naspa rau de tot (doctorul iar fi zis ca aceasta cavitatie i-ar fi deplasat piatra la fiere pt ca avea una ) nu s-a intamplat nimic. Totul s-a pus la loc .. dadea la salon dar peste cateva zile nimic . Deci vedeti sa nu fie o inselatorie ca am mai auzit eu de astia de la Keiko ca au facut vanatai la femei cu nu stiu ce vacum cu un ciorap ceva de genul asta care cica e tare si cand colo nu facea nimic …. Vedeti ce incercati nu va mai luati dupa toate reclamele ca stiti cum e … niciodata nu e totul asa cum pare…
Deci avizi amatoriolor cei cu pietre la fiere nu faceti ultralipo ca va treziti in spital..
Pt tine Alina promit ca o sa le zic tuturor ce ai patit ca sa nu se mai pacaleasca si altii…

Va pupic!
Aveti grija de voi!
Si sa imi spuneti si mie ce ati facut cu mincinosii astia de la Keiko

georgi

dana_brb

dana_brb

chiar are efect!!

25 Iun 2008, 12:01

Fetelor, am o prietena care a reusit sa isi faca programare (eu nu am avut noroc, e full pana la mijlocul lui iulie) si tin sa va spun ca sunt ingrozitor de invidioasa. A dat jos 4 cm la prima sedinta si maine se duce la a doua. Si e super incantata ca cica nu doare deloc!!

serierre

serierre

succes

20 Iun 2008, 16:36

dana nu fi asa optimista ca programare iti gasesti peste o luna
daca judeci dupa cate ne ducem ca gasculitele sa facm tratamentul asta e clar ca are efect

dana_brb

dana_brb

nu ma inteleg

20 Iun 2008, 16:04

Pana la urma la UltraLipo ai ceva rezultate? Ca as vrea sa imi fac si eu o programare si sa stiu din timp. sa nu arunc banii pe degeaba