ELECTROSTIMULARE

by: raluk
A facut careva dintre voi electrostimulare si impachetari cu parafango si parargil? cum e? se slabeste si se tonifica muschii cum se spune?

mario

mario

:))))

02 Dec 2005, 20:44

O sa tin cont de ceea ce ai spus si o sa te anunt la ce rezultate am ajuns.Eu chiar as vrea sa ma ingras cu 10 kg dar organismul nu-mi permite.Dati-mi un sfat pt ingrasare va rog.

Xelarent, merci ca-mi tii partea.Asa e, e cam drastic, dar femeile cred ca-s obisnuite.Mmmhh...k.Hai k v-am pupat. :))))

xelarent

xelarent

cam drastic...

01 Dec 2005, 19:17

...regimul propus lui mario.
Daca se deshidrateaza?
:))

georgescumag

georgescumag

Scumpete Mario mami

30 Nov 2005, 23:16

Eu zic sa pastrezi ce ai scris aici in minte si atunci cand o sa ai cu 10 kg in plus fata de acum sa vii la noi ca sa te trimitem in parc sa faci 40 de ture ca sa mai slabesti. si sa nu bei cumva nici apa si nici sa nu mananci dupa aceea. Capishi?

mario

mario

electrosimulatoare

17 Nov 2005, 10:01

Imi cer scuze k intervin in discutia voastra...dar vreau sa intreb un singur lucru pe care eu cel putin nu-l inteleg la femei: Toate astea pt ce...? nu stiu..dar eu nu vad scopul acestora...da' vedeti ce fel sunteti voi fetele/femeile...vreti sa slabiti fara niciun efort, cat de sanatos poate fi? cat poate suporta organisnul?...

lucille

lucille

missunderstanding

25 Oct 2005, 17:00

Daca n-ai mentionat nu inseamna ca nu exista, cel putin la primele sedinte, cel putin eu am simtit.
De-aia am pus postul urmator, mentionind disconfortul....ca sa evit o replica ca cea pe care tocmai mi-ai dat-o...dar ce sa zic... toata lumea are zile proaste...

Si nu e recomandat sa se faca electro dupa impachetari pentru ca produsele folosite scad conductivitatea.

annie

annie

cat despre durere...

25 Oct 2005, 16:49

Eu nu cred ca am mentionat deloc asa ceva!

annie

annie

tocmai de asta ziceam si eu

25 Oct 2005, 16:47

Mie de exemplu nu mi se mai pare senzatia atat de neplacuta daca inainte lucrez putin la bicicleta, fac masaj sau impachetari. Pe scurt, daca exista o incalzire inainte.

lucille

lucille

explicatii

25 Oct 2005, 14:45

Ca sa nu fi "misunderstood" din nou: prin durere inteleg si starea de disconfort creeata de intensitatile mari de la electrostimulare.
Lucille

lucille

lucille

Ghilimele

25 Oct 2005, 14:43

Buna din nou...

Ghilimelele in care am pus cuvintul "trucuri" aveau un rost...

Exact in sensul de reguli l-am folosit si eu...

Cit despre metode de a suporta mai usor durerea... nu cred ca sint solutii minune atita vreme cit pragul de suportabilitate al durerii e predefinit genetic...

Lucille

annie

annie

Buna Lucille!

25 Oct 2005, 13:48

Ceea ce tu numesti "trucuri" eu le consideram lucruri obligatorii. Eu vorbeam de trucuri pentru a suporta mai usor intensitatile mari.

lucille

lucille

trucuri?

25 Oct 2005, 08:54

Chiar ca m-ai facut curioasa? Trucuri la electrostimulare....

"Trucul" e sa folosesti un aparat performant, cu multi electrozi ca sa acoperi multe zone si care sa aiba multe combinatii de tratamente.

Alt "truc" e sa nu faci electrostimulare simetrica ci pe capete de muschi, daca suporti...

Si cel mai important: Sa te duci undeva unde tratamentul ti-l face cineva cu o minima pregatire medicala ca daca nu stie macar cum sint pozitionati muschii...iti face mai mult rau decit bine.

De fapt cred ca asta e prima intrebare pe care trebuie s-o pui cind te duci intr-un salon nou: ce pregatire au angajatii? Au aparut acum "centre de remodelare" la toate colturile de strada, de obicei transformate din coafoare si poti sa risti sa te dai pe mina cuiva care si-a cumparat un aparat din asta "ca e la moda".

Cam atit.
Succes,
Lucille

annie

annie

intensitate electro

21 Oct 2005, 17:20

Asta e in functie de cat suporti tu. Eu la inceput credeam ca n-o sa trec niciodata de 2, dar usor, usor am ajuns la 6, pe abdomen suport chiar 8. Dar trebuie sa cresti treptat. Oricum dupa ce incepi mai povestim si te mai invat trucuri in fuctie de cum ti se pare :)))

annie

annie

electro

21 Oct 2005, 17:18

Tu esti hotarata ca electro e cel mai bun lucru pt tine? Nu stiu daca ti-am zis, dar asta e pentru intarirea musculaturii. Asa ca daca ai pielea ferma si esti genul de femeie cu "carnea tare" cum se zice, chiar nu e cazul. Daca nu, atunci 12 pe luna e suficient pana ajungi la rezultatul dorit. Apoi mai faci de intretinere cam o data pe saptamana/ la 10 zile sa nu se lase muschii. La inceput poti incerca de 2, 3 ori pe saptamana cum ai timp. Numai ai grija sa nu fie zilele consecutive.

Spune-mi cam in ce zona vrei sa mergi ca poate stiu sa-ti recomand un salon cu preturi mai ok.

magdista

magdista

Cam cate sedinta pe luna sa fac?

21 Oct 2005, 13:47

Nu de alta dar sunt foarte scumpe si nu stiu daca imi permit mai mult de 12 electro ep luna. Si alta intrebare am ce viteza zici tu annie ca ar fi buna?

annie

annie

electro, parargil

18 Oct 2005, 18:38

Le-am incercat pe toate si ce sa-ti zic, bani sa ai sa tot faci asa ceva. Comod, lejer... la electrostimulare daca suporti intensitati rezonabile poti vedea rezultate si dupa a doua sedinta. Parargil-ul iti face pielea incredibil de catifelata. Cat despre slabit, eu zic ca e mai mult pentru remodelarea corpului.

lucille

lucille

Eu am facut electrostimulare

12 Oct 2005, 15:13

Buna Raluk,
Eu am facut si fac in continuare.
Electrostimularea clar are rezultate in scaderea in cm si in tonifiere si definire musculara.

Si la impachetari se vede la centimetri si ce e fantastic la impachetari e cit de bine fac la piele.

Eu de putin timp am gasit un salon nou unde au si vacuum la pret acceptabil si am incercat si asta... e super pentru celulita.

CAm atit,
Lucille