Este bun programul meu ca sa slabesc?

by: andreiii
Buna ziua. Am si eu o intrebare. Am 21 ani 1.77 si am 83kg si de curand am inceput un program de slabit. Dimineata beau un ceai pentru slabit , de mancat nu prea mananc dimineata, dupa amiaza mananc cv obisnuit adik nu cu multe grasimi si nu prea tin regim dar mananc cat de cat cu strictete adik in cantitati mai reduse. Dupaia iau un plic de carnitina si plec la sala de forta. Antrenamentul la sala este obisnuit greutate putina multe ridicari.Cand ajung acasa mananc cv fructe sau un iaurt si dupa iar beau un ceai pentru slabit. Credeti ca am sa slabesc ? S-au programul meu este cat de cat bun ? Va multumesc astept raspuns.

roxxroxy

roxxroxy

@electronicguest

23 Aug 2012, 23:09

Suplimentele alimentare nu sunt doar cele care te ingrasa, sunt si suplimente alimentare care iti accelereaza metabolismul ca sa arzi mai usor grasimi si care iti regleaza pofta de mancare. Cele cu ceai verde sunt foarte ok, sunt cu extracte de plante si nu iti dauneaza, din contra! Eu una iau cu recomandarea medicului nutritionist slim and fit, tot supl alim, dar natural! Andreii la sala de forta ar trebui sa faci mai degraba exercitii cardio decat greutati. Tu probabil vrei si masa musculara, dar e ok, ia-o incet mai bine. Poti sa incepi cu jogging, e cel mai usor. Iar ceaiul de slabit incearca sa-l iei mai bine seara, ca de obicei are efect laxativ si daca-l iei ziua, sa nu te cheme natura prea repede la toaleta :)

wonderland

wonderland

program slabire

12 Apr 2012, 16:22

eu cred ca cel mai bine este sa te tii de sport, sincer! programul tau mi se pare putin ciudat

oana_fashion

oana_fashion

Salutare!!

12 Apr 2012, 13:58

Trebuie sa iti stabilesti un meniu zilnic, format din 5 mese regulate... mananca bine de dimineata, nu neglija aceasta masa, pentru ca e cea mai importanta! Mananca multe fructe si legume, carne alba... renunta la ceaiul de slabit, e cea mai mare porcarie, iti distrugi stomacul. Daca chiar esti fan ceaiuri, iti recomand ceaiurile absolut naturale care nu au legatura cu slabitul... de exemplu ceaiul de soc, e extraordinar, ajuta foarte mult la digestie si e usor laxativ. Eu beau 2-3 cani pe zi, depinde cum am pofta... ma aprovizionez mereu de la cineva care are ceaiuri 100% naturale, nu la pliculet si toate prostiile. Pot sa iti dau un link pe privat, daca doresti... aici nu cred ca am voie sa postez... Continua cu mult, mult sport, te ajuta extraordinar!! Multa bafta!!

electronicguest

electronicguest

Programul tau

04 Feb 2012, 01:08

Programul tau este cam ciudat. Nu inteleg de ce trebuie sa iei carnitina. Cum ai ajuns la aceasta idee ? Pai in loc sa arzi grasimile din organism, ca sa slabesti, tu produci suplimentar energie in exces ? Pentru o slabire fara urmari catastrofale, nu trebuie sub nici forma sa apelezi la "produse chimice de slabire" (suplimente alimentare, medicamente. steroizi, energizante, etc...). Ever !!!. Ce fel de ceaiuri bei mai exact? Cel mai sanatos ceai este cel care are frunza, fructa sau planta, intreaga sau fragmente mari, uscate in mod natur si evita ceaiurile din plicuri. Trebuie sa-ti schimbi modul de viata. Nu te infometa, insa portiile trebuie injumatatite. Impune-ti un stil de viata regulat. mese regulate, plimbari, odihna regulata. Evita stresul. Evita pe cat posibil mancarurile fast food, grasimile, dulciurile, fainoasele, sosurile, prajelile, alcoolul, tutunul. Evita dietele, sunt alta capcana. Retine ca sunt persoane care pot slabi si altele care nu pot slabi. Nu chimia face diferenta ci vointa ! Tratamentul chimic pe care il visati, inca nu s-a inventat, dar s-a inventat profitul. Slabeste cu cap, sanatos si mai ales...gratis.