Ce masina conduceti doamnelor?

by: raluk
Am auzit cu totii mitul ca femeile conduc ingrozitor, lansat de barbatii misogini. Totusi, este unanim acceptat ca sunt din ce in ce mai multe femei care conduc masina proprie. Ia spuneti, doamnelor, ce masina conduceti si cat de multumite sunteti de ea?

bookface

bookface

4 roti vs. 2 roti

25 Aug 2011, 22:40

s-a gandit cineva sa renunte la masina pt mersul pe bicicleta.macar in timpul saptamanii? este un pas mare dar il consider necesar si iminent, caci m-am saturat sa raman blocata in trafic jumatate din zi..ar fi si mai sanatos pt mine

iri

iri

ce masina conduc?

25 Sep 2006, 09:14

un SMART FORFOUR! super tare!

shane_54

shane_54

dacia e pt oameni bogati!!!

08 Feb 2006, 09:57

adica pentru aia care au bani sa o intretina!consuma mult...chiar foarte mult...mai mereu se strica ceva...asa ca...lol!:))
pt mario...chiar esti un pusti rasfatat si fi bun si foloseste limba romana daca tot esti in romania(hai ca engleza mai acceptam)...si daca tot esti pe un forum creat pt femei...respectale ca sunt si ele oameni ca tine!daca asta nu iti convine...gasesteti alta jucarie!!!

la faza de condus...conduc un tico din 99..e mic, consum mic, il pot parca repede si oriunde!mie imi place!si mai am un pajero din 90 luat la mana a doua pt drumuri de padure...(cosuma de ma omoara...14%- noroc ca e diesel):))

pinky

pinky

octavia

31 Ian 2006, 12:18

eu conduc skoda octavia I imi place f mult si sunt tare multumita de ea... e intr-adevar cam mare pt mine la capitolul "parcare" de aceea prefer banala parcare cu fata lateral, unde se poate... unde nu ma chinui eu si pana la urma tot stramb o asez... dar trecand peste astea, e o super masina... in plan as avea eu un audi A3, iubesc masina aia, dar e prea scumpa pt mine acum... si pt intrusul nostru d aici, ce-ti pasa tie unde e tema pusa? si sa stii ca desi tu nu esti de acord eu cred k esti un pusti vesel care vine sa se simta barbat pe forumul tipelor... n-o mai da cu injuriile, ca nu-si au rostul, da? aici vb de masini, ca e formumu nostru si puteam sa punem tema asta si la parfumuri dak aveam chef :) Logan! wow, felicitari... eu nu ma sui in dacii la volan niciodata... am o parere tare proasta despre ele... dar de logan nu pot sa zic nimic k nu am testat sa vad :) dar tot skodita e prima in inima mea... si apoi audi... lasa k ma fac eu mare si plina de muuullltiii bani (ai sotului, evident)

andutza_5

andutza_5

RECUNOSC

17 Dec 2005, 16:36

Sunt femeie si conduc ingrozitor,de asta am tot amanat sa imi iau permisul.Imi place sa conduc numai in afara localitatii.Am prietene care conduc la fel de bine ca si barbatii...am intalnit barb care conducea groaznic,de fapt omul ala nu stia deloc sa conduca...Un barb care spune clar despre toate femeile ca "nu conduc bine" se insala sau are ceva impotriva lor.

andutza_5

andutza_5

Eu nu conduc

17 Dec 2005, 16:31

Am norocul sa am in jurul meu oameni care sofeaza si ma duc si pe mine unde am treaba:-),cand nu gasesc pe nimeni liber iau taxi..O sa conduc din primavara urmatoare,din comoditate nu am dat exam. ptr permisul auto.Si o sa am o Skoda Fabia alba la culoare(la mana a doua).Dar o sa fie a mea:-)

raluk

raluk

Heheh

12 Dec 2005, 13:26

Dar oare ce masina rezista pana la urma la drumurile din Romania? Eu mi-as lua un 4X4 daca este sa ne ghidam dupa asta. Si pentru a face fata si soferilor de RATB si vatmanilor care au tendinta de a-mi busi masina din pura placere, cel mai bun ar fi un Hummer. Ce ziceti? Si ma rog, cel mai greu este sa rezisti tu insuti nervos la drumurile din Bucuresti.

xelarent

xelarent

re

11 Dec 2005, 07:59

Pana acum nici vopseaua nu s-a cojit din senin, a trecut cu brio testele auto, scaunele sunt ok, a facut fata drumurilor.
O consider o masina buna.
Chinezarie? :)
Coreenii au facut treaba buna la DAEWOO.Si cu Leganza si Nubira.
Indiferent de masina pe care o conduci, important e sa te simti bine in ea.Si sa reziste la drumurile din Ro.:P

raluk

raluk

Si esti multumit de el?

02 Dec 2005, 10:54

Am vazut ca majoritatea oamenilor cu Daewoo-uri se plang de ele ca cik sunt chinezarii. Am condus si eu un Cielo la viata mea si mi s-a parut super OK.

xelarent

xelarent

marca autohtona

01 Dec 2005, 19:00

Conduc un Cielo 2003. Nu ma pricep la masini si nici nu ma pasioneaza, dar de nevoie...

mario

mario

Asa e...:))) }{ }{ }{

22 Nov 2005, 00:02

Draga mea Rodi,vreau sa-ti spun ceva vis-a-vis de vocabularul pe care il folosesti:eu cred k te-ai straduit foarte mult sa "scoti" asemenea cuvinte si asta spune foarte multe despre "creierul tau".Fara suparare,dar eu ti-as da un sfat:mai citeste si tu,poate te vei simti mai bine...dar nu cred k va mai da rezultate...dar "Incercarea moarte n-are"...nu? Ti-as spune mai multe,dar mi-e ca nu o sa ne intelegem.Lasa k merge si asa in vremurile noastre...:))of of

Aaaa...si tu draga Clopotel,se pare k nu prea ai mai "sunat".Dar nu conteaza, nu? Bun...sa vedem...si tie ti-as da aceleasi sfaturi pe care le-a primit si Rodi...cu mici exceptii mai importante sau nu,dar asta mai bine ai descoperi tu (nu k le-ai si descoperi>>) Faptul k site-ul se numeste ELE.ro, nu inseamna k este numai pt ELE...nu intru in amanunte k nu are rost...Pusti?...:)) ma faci sa rad...asa k mai bine inchid discutia.Nu va suparati,nu? SZIA RODI

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Da mai, ce greseala!

21 Nov 2005, 14:58

Intr-adevar Raluk trebuia sa pui subiectul asta la sectiunea Sex. Si io care ca o proasta nu mi-am dat seama Ma baietzash ia marsh cu ticoul tau de pe forum!

selmina

selmina

Mushtele astea...

19 Nov 2005, 20:16

Nu stiu ce cauta barbatii, sau pushtii astia pe un forum feminin, dar la cati idioti sunt pe soselele noastre nu ma mai mira nimic. Iar de masculi care habar n-au sa conduca o biata mashina, daramite altceva nu va mai spun...!Skoda Octavia 2005 va spune ceva?

mario

mario

:((((

18 Nov 2005, 01:27

FRATILOR, NU VA SUPARATI...VREAU SA SPUN SI EU CEVA...CRED K ATI PERCEPUT GRESIT TITLUL ACESTUI SUBIECT "Sport".GRESEALA S-A FACUT DE LA INCEPUT...SI AICI MA REFER LA Raluk, BINEINTELES,DE AICI AU UNCEPUT RESTUL.bUN..SPERK ATI INTELES CE VREAU SA SPUN...REPET,NU A FOST DECAT O PARERE NEVINOVATA FARA INTENTII RELE.hAI PA...SZIASZTOK

tabitta

tabitta

Un frate vitreg al Loganului...Renault Clio Symbol

06 Nov 2005, 23:27

Cand am achizitionat-o, in 2000, dupa ce fusesem mandra posesoare a unei dacii din `77, nuam putut fi decat foarte incantata, mai ales ca am fost printre primii detinatori ai unui astfel de model in oras meu, Constanta...
Si apropos, Raluk,eu am doar 1,58 si ma descurc ...Este o fraza folosita des:Marimea nu conteaza... Oare unde am mai auzit chestia asta?? !!!! Se pare ca e adevarat,oricum. Deci nu te subestima. Indiferent de inaltime femeile produc un nr mult mai mic de accidente grave.
Si sa-ti mai spun o chestie: chiar daca masina nu mi-a facut probleme si este inca in stere buna, mi-am propus sa o schimb, undeva in primavara viitoare. Si daca eu nu mai am sanse sa cresc (la 32 ani?) ma gandesc sa-mi iau o masina mai mare, un SUV : Kia Sportage sau Hyundai Tucson( au aceiasi platforma).Test drive-ul l-am facut deocamdata numai cu Kia si cu Toyota rav 4( care e super dar putin peste resursele mele financiare).Hyundai-ul nu avea masina ptr teste.Deci va urez la mai mare indiferent de inaltime...tuturor celor care-si doresc
Si in legatura cu mitul femeilor care conduc ingrozitor : cu cat o masina condusa de o femeie ,este mai scumpa si daca mai face parte si dintre marcile preferate de ei, misoginii, cu atat acea femeie este o soferita care conduce f.f.rau...
Stiti care sunt nemultumitii soselelor? Aceia care daca conduci mai repede ca ei esti un maniac iar daca conduci mai incet esti un idiot...
In concluzie orice masina e buna,atata timp cat iti faci treaba cu ea!Intotdeauna va fi cineva cu o masina mai "slaba" ca a noastra dar si cineva cu o masina mai "tare"! Asa-i in viata....in general!De masina sunt multumita de acei misogini mai putin, chiar deloc.

ramonik69

ramonik69

Hyundai Accent am avut si eu

20 Oct 2005, 14:24

Am fost foarte multumita de masina dar am renuntat la ea pentru un Peugeot 307. E super faina masina! Problema cu ea este culoarea: verde praz semi-fosforescent nu prea faina

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Eu si masina mea pe sosele...

07 Oct 2005, 14:06

Eu conduc un foarte dragut Hyundai Accent. Este cea mai buna masina mai ieftina asa dupa majoritatea revistelor auto. Si sincer o ador.

raluk

raluk

Hihihihihi

27 Sep 2005, 16:06

Eu conduc un Logan si sincer mi-se pare un pic cam maricel pentru mine. Mai ales ca am vreo 1.60, parca ma vedeam mai degraba intr-un Peugeot 206 dar ce sa-i faci, finatele astea. Acum trebuie sa suport glume pe seama asta.
Funny huh?
Oricum e incapatoare si nu mai e chiar ca daciile alea vechi si rapanoase

dan

dan

Numai doamna nu sunt...

27 Sep 2005, 16:03

...dar totusi o sa iti raspund. Eu conduc un frumos Opel Astra din 2002 incepand, e negru si e foarte simpatic. VOi?