ce parere aveti?

by: andreea_patrascu
Credeti ca o relatie la locul de munca intre doi colegi poate determina aparitia unor conflicte?

disperata_bv

disperata_bv

capra vecinului?????

13 Nov 2008, 12:05

eu cred ca determina aparitia unor conflicte, in orice situatie, fie ea si la locul de munca, doar daca persoanele au frustrari si complexe. nu ar trebui sa intereseze pe nimeni ce, cum, cat si unde....vb vine....si mai cred ca o astfel de relatie, care sa se petreaca si la locul d emunca al amandurora este o relatie benefica pt firile posesive si geloase....sau poate doar asa a fost sa fie....

ava774

ava774

coret,

05 Iun 2008, 10:55

depinde de colegi.
In unele firme nici nu se pune problema de asa ceva, insa insa sunt peste tot destule cupluri.
Insa, mie mi s-ar parea destul de plictisitor sa fiu non-stop cu prietenul meu.

Chiar si in cazul unui cuplu sau a unei relatii serioase....tot mi s-ar parea ca dauneaza sa lucrati in acelasi loc.

rusu.nicoleta

rusu.nicoleta

O relatie la locul de munca

04 Iun 2008, 21:38

Salut! O relatie la locul de munca poate fi ceva frumos,in cazul in care aveti colegi pe care-i intereseaza foarte putin ce se intampla intre cei doi si-si vad de treaba lor si nu barfesc dupa colt, dar si ceva ce mai tarziu te poate face sa-ti pierzi acel loc de munca. Depinde totul de colegi, de cei doi care vor sa inceapa o relatie si de statutul lor social(casatoriti sau nu).Tatoneaza mai intai terenul! Succes!