Cind tu ai idei,si altii iau laudele...

by: maminuta
Salutare..
Va citesc de ceva timp..dar niciodata nu am postat..O numesc comoditate.Ei,am spart gheata.Mi-am facut cont si iata-ma aici.
Sunt intr-o zi de tristete...Pur si simplu nu mai pot indura atmosfera de la serviciu.
Lucrez de 9 ani aici.Teoretic,imi place ce fac.Problema este ca desi sunt un om competent,tot timpul altii (superiori mie ca functie ..sau mai "taca-taca") aiu avut grija sa faca in asa fel inncit tot timpul..la tras concluzii,meritele sa fie ale altora.
Eu eram in zona de executie.Si scirbita de starea de spirit,ma gindesc serios sa imi gasesc alt job.
Voi ce ati face in locul meu?

mariadevalls

mariadevalls

asta e .....

18 Ian 2008, 21:21

eu cred ca asta exista peste tot si in toate locurile de munca, inutili care nu sunt in stare sa aiba propriile idei ei singuri si tre sa copie de la cineva, sunt aceeasi care la scoala nu atingeau o carte si aveau pretentia sa ii ajuti tu care toata noaptea ai stat si ai invatat, dar eu cred ca asa cum am crescut si noi si nerusinarea lor e momentul sa punem fin si sa ne facem curaj si sa demontram ca noi suntem intr-adevar cei care meritam laudele, salariul mai mare si nu copionii aia.....

raluca79

raluca79

cunosc sentimentul..

17 Ian 2008, 12:45

...din pacate cred ca toti am fost in situatia aceasta macar o data.Cred ca in orice firma este cate un''Iuda'' disponibil sa-si vanda colegii relativ ieftin doar ca sa-i intre in gratii la sefu.Si dc sa n-o recunoastem cateodata chiar seful isi asuma ideile bune si meritele tale.Dar...asta e viata.Sfatul meu este ca indiferent dc ramaii sau pleci,pe viitor,sa faci tu primul pas.Mergi la superior si-ti expui ideile si propunerile.Nu ai nimik de pierdut,eventual de castigat.Si dc in firma ar exista si raport de activitate cu siguranta seful ar stii ce a facut fiecare in ziua respectiva si cui sa acorde ''laurii''.Mult succes!