Comploturi la servici

by: 
Cum reactionezi in cazul in care simti ca anumiti colegi de la servici comploteaza impotriva ta din diverse motive?Preferi sa fii subtil, sa nu dai de inteles ca te-ai prins de ceea ce iti preagtesc sau sa fii direct cu ei ?

panterootza

panterootza

continuare...

16 Feb 2008, 15:16

imediat l-am pus in tema pe celalalt cu faptul k stiu destule despre el...normal,suspectul nr 1 era chiar´´prietenul lui´´...rezultatul a fost k nu mai pastrez nici un fel de contact cu cele 2 parti,dar nici ei intre ei...(oricum nu ma reprezentau k ´´prieteni´´,nu?)...stiu k nu-i frumos ce am facut,dar e ...sanatos:D

panterootza

panterootza

cam delicata...situatia...

16 Feb 2008, 15:13

daca esti de unul singur...´´unde-s doi,puterea creste´´,nu?trebuie sa fii diplomat,sa nu reactionezi pana cand nu stii sigur k intr-adevar este un complot impotriva ta,si k nu se petrece doar in imaginatia ta...in cazul in care esti o persoana suspicioasa,si cel mai mic ´´semn´´te poate duce cu gandul k ceilalti sunt impotriva ta...daca´´te-ai prins de ceea ce iti pregatesc´´(cum spui u),nu ramane decat sa le lasi impresia k nu esti o persoana atat de slaba,cum te vad ei...in general,tinta¨´comploturilor´´,este o persoana ´´slaba¨,care nu gaseste curajul sa se apere verbal sau actionand...e bine sa fii sociabil/a cu colegii,si cu cei ce te inconjoara,dar sa iti pastrezi autoritatea cand este cazul...¨´o pisica blanda care zgaraie rau´´...eu am avut parte de ´´un complot al prietenilor´´...cum am rezolvat?m-am facut´´frate cu dreacu,pana am trecut puntea¨´(cum se spune din batrani)...adik..am gasit punctul slab al unuia dintre ei(barfa),si am inceput sa il critic pe celalalt in fatza lui,la care,omul,tentat de discutie,a vorbit singur...asa am aflat anumite lucruri care ar fi trebuit sa le stie doar cei doi,legate de viatza personala a acestora...