despre bac

by: katy
:) subiect f controversat zilele acestea :)... deci, c parere aveti? cum vi se pare situatia creata? deplorabil, nu? la mine in liceu cei cu bani au luat note super mari, chiar 10 p linie, desi multa lume stie k valoarea lor nu e aia... Oricum este o discrepanta f mare, mult prea evidenta... dar c sa i faci asta e... sa se bucure d notele cumparate d parinti. Cel mai mult m a indignat faptul k desi l-au facut p Moromete au luat 10... Decat un Bac asa, care sa accentueze starea jalnik a invatamantului dar si a coruptiei la orice nivel, mai bine pauza!

katy

katy

:)

16 Iul 2006, 22:17

Draga Erika, decat sa iti faci sange rau, dupa c situatie e deja consumata si niki nu ai cum sa intorci timpul inapoi, mai bine privesti acea situatie intr-un mod distant si incerci sa te conformezi! In fond asta e... fiecare cu norocul sau mai bine zis cu "buzunarul lui"...

Stii Pisi, initial, am vru sa dau la Litere - sectia Stiinte ale Comunicarii (Jurnalism)... imi place f mult sa scriu :), ce-i drept scriu mai bine decat vbesc ;)). Dar acum, daca fac facultatea d filos. pot deveni si jurnalist si editor si mai multe chestii, c tin d literatura :)... Mi se pare mult mai fain si cu mult mai multe lucruri interesante de descoperit :D. Desi nu-mi place filos. voi incerca sa o inteleg, k in fond asta e pb mea :)), sper sa si reusesc :))), poate :D! Si sa nu uit msik pt apreciere! :*
Kisses!

erika

erika

mda..

16 Iul 2006, 16:50

e rusinos ca se intampla asa ceva...
Katy, e f bine ca esti destul de matura incat sa nu dai f multa importanta, dar sunt altii care chiar sunt afectati. Si pe buna dreptate. Nedreptatile astea iti lasa un gust amar, mai ales la 17-18 ani cand de-abia intri serios in viata... Daca stii ca ai invatat, te-ai straduit si mai esti si cat de cat inteligent, crezi ca ai toata lumea la picioare, te astepti sa ai parte numai de succese si deodata te trezesti cu un sut in fund. Nasol tare...

pisi

pisi

Sunt de acord cu tine,Katy,

15 Iul 2006, 10:40

ca este de viitor. :))
Dar daca vei studia si filosofia si am citit pe undeva ca nici nu-ti place, e cam nasol . :((
Si eu am de citit texte filosofice si nu-mi plac,dar ce pot sa fac daca sunt in programa! :((
Dar pana la urma o scoti tu la capat!:)
P.S. Ma gandeam ca ti s-ar potrivi f bine si filologia sau limbile straine; am citit cateva texte scrise de tine aici pe site si ai un stil mai mult decat placut de a scrie . :))
Pupici, Katy :)

katy

katy

:)

14 Iul 2006, 14:53

asa`i Pisi, se mint singuri... oricum nu mai conteaza, noi sa fim sanatosi :D:))

cred ca ink nu stiu c facultate sa aleg :)). Pana akum eram ferm convinsa ca vreau Stiinte ale comunicarii - Jurnalism, dar akum parca m-ar atrage mai mult fac. de Relatii Internationale si Studii Europene - se fac multe lucruri interesante aiki, k un fel d pregatire multidisciplinara, ceea c e foarte ok, caci ma va ajuta mult p viitor...
Tu c parere ai?

pisi

pisi

Ai dreptate, Katy

14 Iul 2006, 11:04

Am citit pe net despre scandalurile cu bacul si despre x vipulet care a terminat bacul cu 9,62 sau 9,32( nu conteaza)cand acea persoana nu stie sa construiasca o fraza coerent si corect in romana,ce sa mai spunem in limba engleza sau franceza...
Se bucura degeaba colegii tai si cei ca ei, se mint singuri ca au reusit prin propriile puteri sa treaca de bac, dar ce sa-i faci, banul iti deschide orice usa, el e la putere.

Lasa,Katy, tu sa fi sanatoasa, felicitari pt bac si multa bafta la admiterea in invatamantul superior. :))
Sa ne spui pt ce facultate ai optat. :))