ceai verde

by: annie
Ce stiti despre ceaiul verde? Chiar face minuni asa cum se zice?

koboldul

koboldul

Produse

25 Feb 2006, 17:28

Unde as putea gasi un ceai verde adevarat?...am tot cumaparat diverse ceaiuri de pe piata insa mi se pare ca au gust de carpe. Asta e gustul adevarat sau sunt pur si simplu proaste ceaiurile respective.
Ma refer la frunze, pure nu vreau pliculete sau combinatii.

Multumesc anticipat

koboldul

koboldul

Produse

25 Feb 2006, 17:28

Unde as putea gasi un ceai verde adevarat?...am tot cumaparat diverse ceaiuri de pe piata insa mi se pare ca au gust de carpe. Asta e gustul adevarat sau sunt pur si simplu proaste ceaiurile respective.
Ma refer la frunze pure nu vreau pliculete sau combinatii.

Multumesc anticipat

raluk

raluk

Dieta pe baza de ceai verde

20 Feb 2006, 15:34

Voi cum stiti ca se tine dieta pe baza de ceai verde?

Eu stiam ceva gen ca in prima zi bei o cana in urmatoarele 2 zie doua cani si apoi timp de 2-3 saptamanni bei 3 cani, apoi maresti in fiecare saptamana consumul pana la 6 cani. Si cik dupa astea 6 saptamani ai slabi cam 2-3 kg mancand absolut normal. Voi ati auzit altceva cumva?

Daca nu, eu ma apuc de ea asa si dupa 6 saptamani va scriu sa va spun cat am slabit:))

raluk

raluk

Slabesti oricum dar nu spectaculor

15 Feb 2006, 11:15

Uite daca nu tii nici o cura si bei ceai verde in cam o luna observi cam 1-2 kg in minus. Asta mancand absolut ca inainte de a incepe cura. Si cam asta e ritmul de 1-2 kg/luna

Cel mai bun mi se pare ceaiul verde cu spirulina si iasomie. Iasomia ii da gust si aroma, iar spirulina accelereaza procesul de slabire.

nanna

nanna

cura ceai verde

14 Feb 2006, 14:43

Am inceput si eu de vreo sapt. sa beau ceai verde de slabit-unul dim si unul seara si intr-adevar ma simt super bine. Seara e cam nasol ca ma trezesc noaptea....Dar inca nu m-am surarat pe el:)Sunt curioasa daca o sa si slabesc. Voi ati slabit doar band ceai sau ati tinut si cura mai drastica?

raluk

raluk

Mai multe despre ceai verde

13 Feb 2006, 12:29

http://www.ele.ro/articol_3686.html - mai multe despre cum ajuta ceaiul verde la mentinerea siluetei.

berseides

berseides

Te ajuta in curele de slabire

06 Feb 2006, 17:25

Pe mine m-a ajutat destul de mult, in sensul ca nu ma mai ingras asa repede,
(cu toate ca imi place sa mananc mult), numai ca trebuie sa iti alegi cu grija momentul cand bei ceai verde, pentru ca are efect diuretic... :)

katy

katy

:)

05 Feb 2006, 20:05

mie mi se pare mai eficient ceaiul negru daca vrei sa inlaturi cafeaua :D !

annie

annie

:P

04 Feb 2006, 17:42

ok, suna chiar bine, o sa incep si eu sa beau, vreau sa mai reduc cafeaua.

raluk

raluk

Ceai verde

04 Feb 2006, 00:06

Este super tare, are efect energizant mai ceva decat cafeaua. Si te ajuta sa te concentrezi mai bine, devii mai lucid. Este antioxidant (deci ajuta la prevenirea cancerului), tonic si ajuta in procesul de ardere a grasimilor si de accelerare a metabolismului.

katy

katy

:)

03 Feb 2006, 20:22

se poate... daca bei 2 litri de ceai verde p zi cred ca da. Eu beau in fiecare zi ceai verde si negru dar numai dimineatza pt k din cauza lui nu mai am somn noaptea :)). Dar stiu sigur ca purifica organismul, deci e chiar bun :D

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.