Culorile si persoanlitatea?

by: rodicutza_sadica
Credeti ca exista legaturi puternice intre personalitate si culoarea preferata?

Eu psre exemplu mor dupa roz si asta ar insemna ca sunt super optimista si este super real.

cleopatra

cleopatra

CULORI SI CARACTERE

15 Mai 2006, 10:05

Mie imi place f. mult culoarea GALBEN.Mai sint si altele de ex. camel,alb ros.dar astea sint mai mult vestimentare.
dar culoarea dominanta care sa ma inconjoare zilnic este galben si alb.
Cu nu m-am gindut pina acum deloc ce ar puta insemna si cum ne-ar putea carcteriza ,dar as dori sa stiu.
Unde as putea gasi raspunsul?
Multumesc in prealabil!

raluk

raluk

Culorile pastelate

08 Mar 2006, 16:38

Imi plac nuantele pastelate de bleo, verde, roz... portocaliu... si se spune deci ca sunt romantica si echilibrata... Cam asa si este, la partea cu romantismul mai putin, sunt totusi foarte rationala. Culoarea mea preferata este turcoazul si din cate am citit asta inseamna ratiune si optimism, ambitie si dorinta de afirmare, ceea ce ma caracterizeaza de asemenea

alinna_a

alinna_a

mie imi place albastru...

07 Mar 2006, 16:29

e o culoare rece...spun cartile..dar e una linistitoare...iar eu am nevoie de o asemenea culoare in permaneta langa mine ...
nu de mult, mi-am renovat camera..iar la geam am tinut mortis sa imi pun draperii albastre, sunt cu adevarat relaxante!!!

pinky

pinky

hehe

03 Mar 2006, 12:19

mie imi plac toate culorile vesele, gen rosu bleu roz galben portocaliu verde deschis etc... nu-mi plac deloc negrul, maroul si griul... si sunt optimista si vesela mai mereu... deci presupun ca exista ceva legaturi :D

verdeleeeeeeeeee

02 Mar 2006, 18:24

Imi place f mult verdele.Dar nu acela culoarei mentei.Cel care seamana cu iarba primavara.Si bleu...imi place foarte mult.

ruxxy

ruxxy

viata in roz!:)

27 Feb 2006, 18:13

hei rodicutza si eu ador culoare roz!dar sa stii ca nu prea sunt optimista dar din cate am vazut ca a scris ella*la culoare roz eu una ma regasesc in ce a scris ea acolo,imi place sa iubesc ,sa fiu iubita si sa am grija de altii!cam atat am avut si eu de spus!bye !