Ce mancati de post iarna aceasta?

by: tanti_sanda
Spuneti-mi si mie ce retete de post mancati in aceasta iarna? As avea si eu nevoie de cateva idei pentru ca am 5 copii si toti tin post si mi se pare destul de dificil sa le oferi un regim variat si echilibrat timp de 4 saptamani bazat numai pe legume. Aveti cum sa ma ajutati cu cateva idei?

space_flo_ho

space_flo_ho

Nici un fel de carne??!!!

16 Dec 2006, 09:32

ufff, inseamna ca am pacatuit deja :) ,carnea de barbat se pune? :P

ramone_ro

ramone_ro

Crochete vegetale!

16 Dec 2006, 09:30

sincer? abia astept sa vina post-ul ca sa le justific in plasa de cumparaturi...Nu ca iubitului meu nu i s-ar parea normal sa imi fac o pofta.....dar zilnic??? Mie una ,imi plac la nebunie ,iar in post ,incercati macare arabeasca ,fara pui, doar garniturile. Humus ,orez...etc. sunt excelente ,nici nu mai vrei carne :)

space_flo_ho

space_flo_ho

de post..

12 Dec 2006, 21:34

Am decis si eu anul asta sa il tin...Spuneti-mi si mie, toate lactatele sunt de post??? nu prea pot trai fara ele :(

raluk

raluk

Alte retete de post Sanda

09 Dec 2006, 17:01

Buna Sanda, uite daca te mai intereseaza si alte retete de post vei putea sa te utii si pe aici - retete de post

raluk

raluk

Tatal meu gateste super de post

09 Dec 2006, 17:00

Eu am noroc cu tatal meu care gateste divin si mai ales atunci cand eu tin post. Mancare de masline, mancare de rosii, ciuperci umplute cu legume, mancare de telina, mancare de castraveti murati, mancare de praz si mancare de ceapa... mancare de cam orice fel de legume cu sos

Si ii ies absolut geniale. Sunt foarte mandra de el.