ce sa fac?

by: ursucatalina79
M-am indragostit de un tip pe care l-am cunoscut prin internet.E roman dar munceste in alta tara.Vorbim aproape zilnic despre orice inclusiv despre o posibila relatie atunci cand va veni in Romania.E destept,frumos,sensibil...cu alte cuvinte mor dupa el si cred ca si el dupa mine.Il iubesc si ma gandesc tot timpul la el.Toate bune si frumoase numai ca...sunt casatorita si am 2 copii.Sotul meu este plecat si el din tara.Imi iubesc sotul si el ma iubeste enorm numai ca eu nu mi-l pot scoate pe celalalt din minte.Daca nu as avea copii probabil ca m-as duce sa-l cunosc mai bine.Ca sa renunt la sotul meu...nu cred ca as putea face asta pt. ca nu as putea lasa copiii fara tata.Nu stiu ce sa fac ca sa scap de obsesia asta.Stiu ca nu e bine dar imi face placere sa simt din nou acei "fluturasi din stomac".Voi ce ati face in locul meu?Ati fost vreodata intr-o situatie asemanatoare?

ursucatalina79

ursucatalina79

mai bine asa

10 Iul 2006, 01:25

Alma,imi cunosc sotul si sunt sigura ca am procedat bine.Mai bine afla de la mine decat sa descopere singur.Pentru ca sunt sigura ca s-ar fi intamplat asta.Tu ce preferi?adevarul de la persoana iubita sau sa descoperi dupa nu stiu cat timp ca a cunoscut pe altcineva?

alma

alma

trebuia sa citesti si alte discutii de pe forum

06 Iul 2006, 05:00

Ca nu ii mai spuneai sotului tau de celalalt. Si ce daca nu i-ai spus ca-l iubesti? Ideea principala tot aia e si tu ai facut o mare prostie,nu stiu cine te-o fi sfatuit ori ai facut-o din capul tau. Nu cunosti deloc barbatii inseamna.Pt. un sot e f. grav ca nevasta sa fie apropiata de alt barbat, unde mai pui ca sotul cam nu e pe acasa.....ar trebui sa te pui in locul celuilalt inainte sa faci asa gafe.Chiar daca in fata spune ca nu-i problema, e clar ca i se invirt deja rotitele si nu-i de bine.Sunt destule femeile care merg cu sinceritatea inainte si iese o porcarie in final, indiferent cit de cult ar fi sotul si de nobil sufleteste, toti sunt oameni in final, doar manifestarile-s diferite, ca rezultatul....

betym

betym

Pana cand?

05 Iul 2006, 17:57

Sincer nu cred ca esti indragostita de celalalt dar nici nu-ti mai iubesti sotul.Timpul si departarea va facut sa intelegeti fiecare ce vreti mai bine .Cred ca ai nevoie de timp si de o schimbare in viata ta.Ar trebui sa te gandesti bine cum ai vrea sa-ti fie viata ta si cel al copiilor tai si sa faci ceva ,timpul trece si nu ar trebui sa stai cu un barbat pe care nu-l mai iubesti ,sau poate ca o despartire o sa va faca sa va reindragostiti,cine stie?Incearca deasemenea sa vezi cum stau lucrurile cu celalalt,daca vrea o relatie cu tine acest lucru nu se poate intampla prin net,e doar fantezie si nu poate fi real.Sper sa faci o alegere buna pt tine si copii tai.Numai bine.

ursucatalina79

ursucatalina79

Nu i-am ascuns nimic

05 Iul 2006, 12:06

Da, stie ca sunt casatorita si ca am doi copii.Nu i-am ascuns nimic.Am 30 ani si stiu f. bine care sunt riscurile care pot aparea atunci cand unul din soti este plecat pt. mai mult timp.Eu n-am vrut sa se intample asta dar...s-a intamplat si acum nu mai stiu ce ar trebui sa fac.Acum sotul meu a venit acasa pentru 2 saptamani dar parca si eu si el ne-am schimbat.Nu stiu in ce fel dar...nu mai e la fel ca inainte.Sau mi se pare mie.Desi suntem impreuna toata ziua si el imi spune ca ma iubeste eu tot ma gandesc la celalalt barbat.Stiu ca nu ar trebui dar parca toate gandurile mele se indreapta spre el.I-am povestit sotului meu despre el dar nu i-am spus ca-l si iubesc.Nu cred ca as putea sa-i spun asta vreodata.L-as rani prea tare.Multumesc pt. raspunsuri.Va pup.

alma

alma

Chiar asa....

01 Iul 2006, 10:13

Respectivul stie ca esti casatorita? Probabil ca nu.Sau e dornic de complicatii? sSa fim sinceri, ca cei plecati in "strachinatate" la munca nu stau cu lunile fara cineva, dar conceptia lor e ca nu-i nimic, ei isi iubesc nevasta, dar la urma urmei natura isi cere drepturile. Trist e ca e greu sa se calugareasca asa, unii stau cite un an departe de tara si....Asa ca de obicei ambii soti se consoleaza cu altcineva.

betym

betym

inteleg

25 Iun 2006, 17:45

Pot sa spun ca te inteleg pt ca si eu sunt casatorita si am un copil.Iar dragostea dintre mine si sotul meu cred ca a disparut.Nu avem probleme dar pur si simplu parca stam amandoi in acelasi hotel.Cred ca ar trebui sa-ti analizezi situatia ta cu sotul tau sa vorbiti foarte serios si daca hotarati sa ramaneti impreuna nu mai sta singura ,nu e bine pt o femeie sa stea fara sotul ei mult,ca dragostea moare.Iar daca vrei sa ai o relatie cu celalalt barbat sa fii foarte sincera cu el si cu tine sa nu ai surprize mai tarziu sa fii ranita.

raluk

raluk

:)

19 Iun 2006, 00:09

Da, cred ca toata lumea ajunge in astfel de situatii mai mult sau mai putin asemanatoare. Ceea ce iti lipseste in relatia ta actuala gasesti in relatia noua si atunci aceasta devine cu atat mai atragatoare.

Cel mai important este sa iti dai seama daca poti accepta relatia cu sotul tau asa cum este ea acum. Nu te gandi insa la copil, ci la tine insati. Gandeste-te daca poti sa induri faptul ca esti departe de sotul tau in continuare, acesta este un semnal clar de alarma dupa parerea mea.

dana_ele2004

dana_ele2004

daca ai petrece mai mult timp cu sotul?

18 Iun 2006, 13:38

E posibil ca aceasta apropiere de altcineva sa apara din cauza ca te simti singura. Ai spus ca sotul tau este pe moment plecat. Ai putea sa astepti sa vezi daca revenirea sa nu iti va schimba cu toul gandurile.

Din experienta avuta pana acum am observat ca visele sunt mai palide decat realitatea.

Ah, si inca ceva, nu exista o relatie perfecta pentru totdeauna, pana la urma tot exista unele lucruri care nu sunt chiar extraordinare, de care te vei plictisi.

miryam

miryam

buna!

17 Iun 2006, 19:53

Din cate stiu,e f greu sa incerci sa uiti o persoana pe care o iubesti..mai ales ca si el te iubeste...Eu zic sa te gandesti daca merita sa renunti la sotul tau,care probabil nu are nicio vina pt. aceste setimente dintre voi 2,si la copii tai care au nevoie de tine!Poate fi o chestie trecatoare!asa ca nu lua niste decizii prea devreme..Incearca sa te departezi putin cate putin(daca poti) de persoana aceea "virtuala"..poate ca e doar un capriciu! si cam atat..nu stiu ce sa-ti mai zic!Succes si ai grija de tine si de cei 2 copilasi ..care banuiesc ca te iubesc f mult!