cine naiba poate sa inteleaga barbatii?

by: chessyliv
Se vorbeste atata despre faptul ca femeile sunt o enigma pt barbati, dar eu sincera sa fiu cred ca si ei sunt o enigma pt noi. dc?
pentru ca niciodata nu stii ce gandesc, iar cand te astepti mai putin cei pe care credeai ca-i cunosti iti arata o alta fata. cine ce pareri mai are pe tema asta?

joelia21

joelia21

in fine...

29 Mai 2007, 20:07

Barbatii au multe fete ,ce o femeie nu le poate intelege si asta face ca femeia sa plece in cautare de un barbat perfect ,dar in final nu exista ceea ce noi vrem,asa ca trebuie sa ne multumim cu ce avem sau in fine...sa o lasam balta am vrut sa zic sa ii schimbam ,dar acest lucru nu se poate

grisa

grisa

eu

10 Mai 2007, 18:20

Eu pot sa-i înteleg, dar nu neaparat sa-i si aprob.Trebuie stabilita o anumita conduita la un moment dat,caci lucrurile nu mai sunt la fel ca în prima zi.Ati auzit de rutina,nu?Daca ar exista o mai mare libertate de gândire si mai putina posesivitate si gelozie,lucrurile ar fi excelente între barbati si femei.Parerea mea...

pisi

pisi

Diferiti,dar totusi la fel

21 Apr 2007, 12:16

Parerea mea este ca barbatii seamana ca mod de gandire,de comportament destul de mult cu noi,femeile.

Daca te cunosti pe tine suficient de bine,vei afla destul de multe si despre cei din jur,indiferent ca sunt femei sau barbati.

dr_psy

dr_psy

Suntem de un sange eu si voi!

08 Apr 2007, 20:20

Asta e un citat din Cartile Junglei! Si este un adevar, daca ne gandim cat de egali suntem in fata sortii. Si ei si noi putem avea inima franta la fel de usor, si ei dar si noi putem fi pacaliti sau pacalitori. Avantajul femeii este, dupa mine, acela ca in urma unei relatii poate ramane cu fericirea de a fi mama, pe cand ei pierd totul odata cu sfarsitul relatiei.

acutza

acutza

Barbatii ...

24 Mar 2007, 12:47

Sunt de acord cu ideea ca barbatul e un inepuizabil mister . Cand crezi ca l-ai descifrat atunci descoperi si mai tare ca te-ai inselat ...Te inseli tu crezand ca l-ai descifrat si inteles , te inseala el dandu-ti impresia ca si el face eforturi sa-l intelegi dar nu e decat o dulce amagire care se transforma treptat intr-o amara amagire .

anna

anna

catalin

27 Feb 2007, 08:53

6969..ce-ai de esti asa "razboinic'"? ce suparari ai de intri pe ici si te iei de oameni fara motiv? de ce nu dormi langa copil?

chessyliv

chessyliv

catalin9999

23 Feb 2007, 12:38

sper ca ti-am scris corect numele de user;). Nu, nu sunt lesbiana, dar mersi ca m-ai intrebat:)). Sa-ti traiasca fetita, sa te bucuri de ea si sa-ti aduca numai fericire. Cat despre ce-ai simtit u in randurile mele nu era ura ci dezamagire. Te-am lamurit?:)

amiri

amiri

cum strica unii

23 Feb 2007, 12:32

Cum strica unii multe topicuri pe aici.

bgigel

bgigel

PS

22 Feb 2007, 16:51

Si stimabile, fara bai ca nu suntem la tratament si nici nu am baut bere impreuna. Daca te crezi in mahala, te invit la capatul autobuzului 139, si nu ma refer la cel de langa monumentul genistilor.

bgigel

bgigel

@catalin6969

22 Feb 2007, 16:50

Stimabile, cred ca nu ti-ai fi dorit sa iti fi fost profesor, dar te iert pentru ca esti matematician :). Intamplator chiar suntem colegi de breasla, daca intr-adevar esti profesor, numai ca eu predau oleaca mai sus decat tine.

Te inseli amarnic, am varsta cam dublu decat crezi, dar nu stiu cum se face ca si pe un forum dedicat femeilor trebuie sa existe cearta intre barbati. Daca ai chef de cearta, hai sa ne confruntam fair-play in afara acestui forum: tu imi spargi capul cu o integrala de volum si eu iti raspund cu 10 grame de acid picric. Ai curaj :)?

ioana_v

ioana_v

mda'

21 Feb 2007, 17:52

da, intr-adevar sunt probabil si ei o enigma, pana la un moment dat sa stii. Orice minune dureaza 3 zile..:-)...Tot se dezvaluie ei singuri fara sa isi dea seama.Fii mai atenta la detalii, pune omul la incercare si vei vedea ca nu sunt barbatii chiar asa de complexi pe cat crezi, ca si noi de altfel. Doar ca noua, fiintelor umane, ne place sa ne jucam (indiferent de sex) cu mintea ...:-)

catalin9999

catalin9999

bbbb gigi

21 Feb 2007, 03:30

bai gigel , tu scrii ceva de ma sperii ! daca m-as duce cu tine la agatat gagici , sint sigur ca m-ai eclipsa ! atit de tainic tu i-o spui ...si sincer , de parca ai fi pribeag pe un alt taRAM .
Cred ca ai 20 de ani . Am fost si eu oarecum la fel , dar viata m-a schimbat .Si in ciuda aparentelor , nu sint profesor de romana...ci de matematica .Dar asta nu-mi interzice melancolia.
Si nu ti-as dori sa-mi fii elev(A) . Naivitatea mea din primii ani(prin 96) s-a cam dus dracului.O ZI BUNA TUTUROR !

catalin9999

catalin9999

drum bun !

21 Feb 2007, 02:56

tastez in draci , dar cu silentie . pt. ca in stinga mea e o fetita pe care am plamadit-o din dragoste . desi am fost nevoit sa invat a pune pampers , ii sint recunoscator mamei ei . Mi-a daruit un copil superb si libertate . pune-ti intrebarea in sens opus si nu mai acuza barbatii.
peste vreo 6 ore voi merge la scoala , si-mi voi lua si fetita...sa fiu sigur ca nu lovesc pe nimeni . eu voi pleca putin de aici , desi as fi vrut sa postez o fotografie de-a fetitei . se pare ca nu am voie , din moment ce se numeste "ele" .Rabdator fiind , ii astept pe "ei" .

catalin9999

catalin9999

intrebare

21 Feb 2007, 02:29

esti lesbiana ? am simtit atit de multa ura ascunsa in rindurile tale ...incit mi-am pus aceasta intrebare . ti-o pun si tie . ( am incercat sa evit , s-o iau dracului dupe colt si sa n-o mai pun) .

catalin9999

catalin9999

waw!!!

21 Feb 2007, 02:01

e usor a bate cimpii / cind nimic nu ai a spune /cind in fata ta ai o c...a/ce imediat o sa se f..a

bgigel

bgigel

:)

21 Feb 2007, 00:33

Indiferent de sex, suntem in primul rand oameni. Si fiecrae om esre unic. A prescrie o reteta de cum ai putea cuceri sau intelege un barbat, este ca si cum ai prescrie unui barbat aceeasi reteta privitor la femei. Si evident ca rezultatul, oricat de bine ar fi el fundamentat statistic, este foarte bun din punct de vedere teoretic dar esueaza in practica.

amiri

amiri

:)

17 Feb 2007, 16:44

Aceasta concluzie nu vine de la sine, ci este determinata de un fapt apropiat. Nu-i asa?

Se zice caci barbatul trebuie mai mult inteles decat iubit, iar femeia invers. O fi si asta uneori, dar eu cred ca a fost creat de CINEVA, o stare de spirit numit dragoste, care face posibila convietuirea acestor doua ciudate specimene:barbati si femei. Inainte de a ma casatori am stiut multe lucruri pe care ar fi trebuit sa le fac ca toate sa mearga bine. Acum nu mai stiu sa le spun asa bine, stiu ca trebuie sa existe iubire.
Si iubirea este o actiune ...
dar sa nu te plictiesc.