cocktailuri

by: pinky
cine stie o reteta tare de cocktail? si cand zic tare, it's literally... sa includa gin, vodka sau tequilla... asa, ca urmeaza un party... si eram curioasa ce idei mai au si altii :D

raluk

raluk

Cocktail Sex on The Beach

20 Feb 2006, 16:24

E super misto, o sa caut reteta si o sa v-o spun. Mor dupa el

pinky

pinky

am

08 Feb 2006, 00:52

facut si eu un fel de blue lagoon al meu, cu curacao, gin, martini si tonic... super tare, e by far preferatu meu (cred k asta e) si am mai baut la mare unul super tare, la propriu, vodka cu gin si curacao, fara tonic sau altceva, am baut 2 si eram tare vesela in apa noaptea :) abia astetp vara asta! of, iar mi-am adus aminte de mare... ce frumos e la mareeeee....

raluk

raluk

Alte cocktailuri

07 Feb 2006, 18:49

Eu sunt o mare amatoare de cocktailuri. Din ce am mai incercat mi-a mai placut Blue Lagoon si Sex on the Beach. Nu stiu prea clar retetele, dar o sa le caut..

pinky

pinky

:)

07 Feb 2006, 11:49

merci, am gasit si eu aseara sectiunea :)))

annie

annie

Long Island Ice Tea

06 Feb 2006, 16:59

Mie imi place mult si e intr-adevar tare! Gasesti aici reteta.

Si mai sunt cateva retete de cocktailuri in sectiunea de Bauturi de pe site.

pinky

pinky

:)

06 Feb 2006, 16:31

merci pt idee :)

raluk

raluk

Cocktail Cosmopolitan

06 Feb 2006, 16:12

Uite si reteta pentru Cosmopolitan http://www.ele.ro/articol_3615.html

Dar aici e ceva mai elaborata. Eu am dat un party la mine acasa de curand si l-am preparat doar cu jumate vodca si jumate lichior de afine, care nu este asa scump. SI pui o juma de felie de lamaie in fiecare pahar. E chiar tare si nu e nici scump

pinky

pinky

orgasm

05 Feb 2006, 17:58

e super tare (si la propriu si la figurat) si eu consum cu mare placere... dar vroiam ceva care sa mearga preparat "acasa" pt k o sa dam un party in camin, studenti.... stii cum e cu banii :) nu toti o sa fie de acord sa dam atatia bani pe kahlua si amaretto cand putem sa luam bere frate, bere! hihi, mie nu-mi place berea... mai e cineva de acord? cosmopolitan pare interesant, mi-ai dat 1 idee buna, merci :D

raluk

raluk

Cocktail Orgasm

05 Feb 2006, 16:58

Hmm, nu stiu super bine reteta 1/5 amaretto, 1/5 Kahlua si 1/5 Bailey's Irish Cream, 1/5 lapte rece si 1/5 lichior de cafea.

Din asta beau mereu cu prietena mea cea mai buna cand iesim in oras. It rocks!
Mai imi place si Cocktail Cosmopolitan dar nu stiu clar reteta - are lichior de afine si vodca parca. Nu mai stiu foarte clar...