Continuare

by: mirelad
La doua saptamani dupa a luat si masina cum? O sa va axplic ca am aflat si eu in sfarsit cred adevarul defapt am mai scris intr-un articol cand spuneam ca sant disperata si ca nimeni nu te ajuta degeaba. A luat banii pe care ii mai aveam in banca ma convins dinou ca va fi bine a mai imprumutat de la niste prieteni 1500 de euro si o cucoana binevoitoare si divortata care mi-a spus ca este prietena unui coleg de servici a facut un credit ptr el de 80 de mil. Masina
e pe numele ei.....Acum doua saptamani mi-a spus ca are o relatie cu ea ca s-au cunoscut pe net ca pe mine nu ma mai iubeste de ceva vreme si ca el a muncit ca un bou pana acum iar eu nu am facut nimic....am discutat si am hotarat sa-i mai dau si a doua sansa.
Dar acum incep sa cred ca e in zadar cred ca vrea sa traiasca langa o femeia mai batrana decat el si care sa-l conduca ca pe un catelus, cred ca a luato razna mia planuit deja si viitorul meu si al copiilor...o sa faca el un credit sa ne ia o garsoniera mie si copiilor si o sa le dea bani copiilor atat cat au nevoie voi credeti?
Ieri mi-a zis ca nu are rost sa mai facem eforturi ca nu merge si gata...Am vrut sa chem copii sa stam de vorba cu ei dar ar fi o lovitura prea mare pentru ei chiar nu vreau sa sufere. Am pus mana pe telefon si am sunat la parintii lui, au avut niste discutii foarte aprinse eu am plecat de acasa lam lasat pe el sa povesteasca totul. Ma sunat mama eram pe strada mia spus ca ei sant de partea mea iar eu sa nu ii dau divortul .... dar cum pot sa tin langa mine un om care nu ma iubeste? Tata a zis ca plateste doi tigani sa-i rupa cocoasa si lui si jigodiei care la ifluentat ...Eu nu stiu ce sa fac din toata povestea asta tot eu sant cea mai vinovata ca acum ai lui sant de partea mea iar el nu a vrut decat sa fie fericit.Stiu ca primul lucru pe care trebuie sa-l fac este sa ma angajez urgent, pentru ca am lucrat dar am renuntat pentru ca castigam 2 lei si acasa nu mai erau toate la locul lor. Tot ce pot sa spun acum este ca nu stiu ce se va intampla in continuare dar vreau sa ma bazez pe mine si sa nu mai am nevoie de el.....

mirelad

mirelad

Multumesc.....

08 Nov 2006, 12:51

Multumesc pentru sprijin nu as vrea sa treaca nimeni prin ce trec eu, incerc sa fac ca totul sa para normal dar imi vine sa ies in strada sa urlu sa auda toata lumea incerc sa fac alte lururi dar imi apar in minte mesajele pe care le-am citit si tot ce mi-a spus. Mi-e tare greu traiesc un cosmar care nu se mai termina.......

doe

doe

asa...

08 Nov 2006, 11:56

Colegi tre sa fim uniti.
Bafta

katy

katy

:(

07 Nov 2006, 22:38

din pacate mai cunosc cazuri ca al tau... cu iubiri cunoscute p net si care distrug casnicii, lasa copiii fara un parinte... pe act d bun este Internetul, d atat d mult rau ne poate face... dar poate ca e mai bine sa traiesti departe d un om care nu stie decat sa profite... Reincepe sa iti traiesti viata, uita-l si sunt convinsa ca vei reusi.

Noi, cei d p ele.ro iti tinem pumnii si iti dorim din tot dinadinsul mult succes si forta d munca, iar daca ai nevoie d ajutor nu ezita nicand sa ni te adresezi!

coco22

coco22

boala lunga , moarte sigura

07 Nov 2006, 09:19

Mirela, omul de langa tine nu e nici pe departe ce inseamna a fi TATA sau SOT.Stiu ca replica mea o sa ti se para cam dura dar cred ca ai acceptat prea multe din partea sotului tau si din punctul meu de vedere lui ii trebuie o schimbare radicala pe care din descrierea facuta de tine nu o poate suporta.Sfatul meu este sa gasesti o modalitate sa fii independenta financiar si asa cum te-am perceput eu, sunt convinsa ca te vei descurca cu cei doi copii .Socrii, niciodata nu vor tine locul sotului tau si chiar daca acum sunt de partea ta, cu timpul isi vor intoarce fata catre copilul lor.Pentru copiii tai va fi dureros sa afle decizia ta, dar sunt convinsa ca vei putea face fata sa nu simta ca le lipseste unul din parinti.Am spus asta pentru ca trebuie sa fii realista si sa accepti ca acest barbat nu este JUMATATEA TA iar lumea n-a inceput si nici nu o sa se termine cu el. Am simtit din mesaj ca esti o femeie puternica si , de accea am incredere ca vei alege calea cea mai buna pentru tine si copiii tai.Iti doresc multa liniste si decizii intelepte.

doe

doe

mirelad...

06 Nov 2006, 11:26

Asa se intampla cand "iubim" mult,ne pierdem capul.
Vorba lui Pisi,este trista si a mai fi de-a cum incolo.
Si iarasi ma intorc la Pisi,"poate are sa iasa soarele pe strada vostra" eu zic, fa-l Tu pe soare sa vina pe strada voastra.
Acum e foarte important sa decideti amandoi sau dece nu, Tu ce sa faci decum inainte.E foarte important ce decizi vei lua.Ca separe ca nu leai luat prea bine,dar pt fiecare exista o sansa, viata le da o sansa.
Tu il cunosti mai bine pe sotul tau si sti daca sa il incluzi si pe el in planul tau(vai ti-e forte greu...).E foarte important ce vrei sa faci si sunt sigur ca vei razbi.

pisi

pisi

Foarte trista povestea ta :((

06 Nov 2006, 10:55

Nu pot decat sa-ti tin pumnii,atat tie,cat si copiilor,si sa speram ca va iesi si soarele pe strada voastra.
In orice caz,nu va pierdeti speranta.

Iti doresc tot binele din lume. :)

Te-am pupat. :)