Cum te relaxezi in stres

by: munte
Te poti relaza in stres uitandute la tv plimbandute ignorand tot ce iti polueaza mintea relaxeazate un pic sa vezi cu o sati mearg alucrurile bine totul va fi in armonie si pace dupa ce iti golesti mintea de tot felul de probleme familiare de srviciu et...

munte

munte

da eu pot.

08 Feb 2007, 14:02

Da eu pot sama relaxez in strez de exemplu acsa esti in toiul unui scadandal eu inchid usa iau floricelele in mana si ma uit la un film bun sau ies la o plimbare de o ora si gata stresul a trecut!

mi_re_la18

mi_re_la18

plimbare

06 Feb 2007, 15:12

o plimbare in aer liber,o excursie de o zi pana la munte,asa fugitiv,daca se gaseste timp,pot face minuni.Mie imi place sa am natura in jur ,asa ca o privire mai indelungata catre o vaza cu flori ma transpune intr-un loc relaxant.Imaginatia trebuie pusa la lucru.

mini

mini

Stresul poate avea efecte foarte negative

23 Ian 2007, 08:08

Eu incerc sa ma relaxez si in cele mai stresante conditii. pur si simplu, imi imaginez pentru 2-3 minute ca am picioarele si mainile calde-calde fierbinti si tari si grele ca plumbul. Are efect imediat.

iamzuzu

iamzuzu

cum sa te relaxezi in stress

22 Ian 2007, 23:41

Uneori poti sa obosi prea repede si in acest fel s-ar putea sa omiti cele mai invizibile frimturi ale problemei sau problemelor care te streseaza , este mai bine zic eu , sa i-ei o pauza sa "pleci" de inga stress si sa revii cu forte si idei noi si proaspete _ in ordine sa tii un pozitive vibe _
asa zic eu !

roughrastaa

roughrastaa

realitatea

21 Ian 2007, 22:28

E ciudat sa incerci sa te relaxezi cand ai probleme. Totusi ,stresul este cauzat de lucruri pe care nu le poti rezolva ,si asta inseamna ca ai responsabilitati. Cum scria si cea de mai dinainte ,rlaxarea in stres ,inseamna ignoranta...Nu mai bine rezolvi problemele si apoi te relaxezi...opinia mea. E mai fair-play asa.

viziszamar

viziszamar

efecte secundare

20 Ian 2007, 18:31

asa de bine ne-am golit mintea de probleme incat am uitat complet de responsabilitati. nu mai reusim sa ne reconectam la realitate