dragoste tarzie :(

by: ing3rash_35
E adevarat ca te poti indragosti la orice varsta dar ce te faci daca te-ndragostesti la 3o si ceva de ani cu toate ca esti casatorita iar el are cativa ani in minus fata de tine?Stii ca trebuie sa te opresti dar nu poti s-o faci esti orbit cu totul, desi l-ai cunoscut prin intermediul net-ului si se spune ca relatiile de acest gen nu rezista. A mai patit careva asa ceva?

ucinrov

ucinrov

treci la treaba!!!

19 Nov 2007, 18:19

dar cred ca a trecut deja....

ella_pneamt

ella_pneamt

Amor omnia vincit

14 Nov 2007, 15:59

Dragostea adevarata invinge totul.." Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate; dragostea nu este invidioasa; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie si ea nu piere niciodata;dragostea toate le iarta, toate le crede, toate le sufera, toate le nadajduieste. (Intaia Epistola a lui Pavel catre Corinteni, Cap. 13).Asa ca daca te recunosti in cuvintele astea, si esti pregatita sa faci toate astea pt el, inseamna ca iubesti cu adevarat!Si nu te mai gandi la consecinte!
Gandeste-te ca iubesti poate pt prima data in viata ta si ca ai nevoie de asta..oricat de putin ar putea dura!

ya_ya

ya_ya

:))

15 Oct 2007, 00:51

nu ai inteles...nu e vorba de acest barbat..e vorba de tine...ai constientizat situatia in care te aflii(casatoria ..."daca nu te luam eu nu te lua nimeni") ...parerea mea e ca tre sa faci ceva, mi se pare urat sa te complaci in situatie...
daca o sa renunti la casatorie nu cred ca tre sa o faci pentru cineva...doar pentru tine...barbati or sa mai apara...

ing3rash_35

ing3rash_35

...

10 Oct 2007, 18:58

am uitat sa specific ca si el este casatorit deci nu se pune problema sa ramanem impreuna desi el spune ca ar divorta, daca ar fi facut-o pt mine cred ca mi-ar fi parut rau deoarece eu nu vreau sa o faca, oricum nu m-as casatori cu el, e prea tanar pt mine.

ya_ya

ya_ya

...

10 Oct 2007, 17:42

niciodata nu e prea tarziu sa faci ce consideri ca e bine pentru tine...cum e si proverbul..."mai bine mai tarziu decat niciodata"

ellegance

ellegance

E foarte

05 Oct 2007, 15:46

greu de dat sfaturi cand e vorba da sentimente.Fiecare situatie e unica si doar protagonistii o pot cunoaste in profunzimea si complexitatea ei.Dragostea nu tine cont de varsta.Din pacate,suntem atat de cantonati in conventii sociale,incat uitam ca viata ne apartine si ar fi cazul sa traim asa cum simtim pentru a ne simti impliniti/e.Analizeaza-ti viata alaturi de sotul tau,compar-o cu alternativa de schimbare,fa scorring-ul si ia decizia care te avantajeaza pe TINE.Nimeni nu-ti va ridica statui daca vei ramane intr-o relatie neconvenabila tie.Altfel,risti sa ajungi sa te detesti tu insati.(o spun din proprie experienta.)

traistaru

traistaru

ID

01 Oct 2007, 16:38

daca doriti sa vorbim mai rapid: cata_hp2007

flaviuc

flaviuc

asa e dragostea

01 Oct 2007, 11:30

nu conteaza cand,unde si de cine se loveste!cred in destin!daca a fost sa vb cu el pe net,sa va intalniti,sa va indragiti reciproc,sa ii simti lipsa,sa il mai vrei,nu e pt ca neaparat tu sau el ati vrut asta!e pt ca asa a fost sa fie.nu stiu cum e sotul tau,daca ai ajuns sa vrei altceva...gandeste-te bine:viata e doar una,o traiesti cum vrei tu.daca nu ar exista aceste palpitatii a dragostei,ar fi totul prea simplu...asta nu inseamna ca trebuie sa ne complicam viata;ci doar SA O TRAIM!...deschide-ti bratele in fata schimbarii,dar nu renunta la valorile tale!

ya_ya

ya_ya

..

30 Sep 2007, 00:15

daca asa s-a pus problema atunci cand v-ati casatori nu e nimik ciudat in faptul ca s-a ajuns la sta acum. probabil ca el nu-ti cunoaste adevarata valore si nici nu te pretuieste asa cum ar trebui.
te-ai complacut intr-o situatie trista si acum ai gasit o portita spre putina fericire....eu zic sa profiti pt ca ai o singura viata. si sa te gandesti bine daca nu crezi ca ar trebui sa iei o decizie in legatura cu aceasta "casatorie"...sau poate nu....sunt o gramada de oameni care au trait f mult timp cu o situatie ca a ta...tu esti cea care decide

ing3rash_35

ing3rash_35

ya-ya

29 Sep 2007, 11:39

Ai auzit vorba aceea "nu te luam eu nu te mai lua nimeni, ai fost virgina pt ca nu te voia nimeni"? cred ca asta a fost motivul desi a fost acum 13 ani am tinut in mine chiar daca ma rodea , asteptand momentul prielnic pt o aventura,acum un an s-a ivit si desi stiam ca nu e tocmai ortodox, am mers pana la capat si pot sa zic ca m-am simtit bine cu toate ca ma cam impiedicam de varsta lui, are 28 iar eu 35.Acum as vrea sa ma opresc dar e foarte greu.

ya_ya

ya_ya

:)

29 Sep 2007, 09:54

cunosc f multe persoane care s-au cunoscut astfel..si a fost ok....
dragoste tarzie?...nu ai specificat varste...dar iti dau un sfat: analizeaza f bine situatia pt ca e un pas important si poate aduce multe schimbari, esti pregatita pentru asta? esti sigura ca asta e decizia corecta?..de ce vrei sa inseli....nu va mai intelegeti sau doar vrei ceva nou pt ca pare mai frumos?..daca asta e eu zic sa te mai gandesti .
mai vb:)