FACCULTATI

by: mihaela80
BUNA ma numesc mihaela si va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema cu un sfat;anul acesta m-am hotarit sa dau la facultate si nu ma pot hotari mai bine spus eu as vrea sa urmez psihologia si nu stiu cu ce se mananca asvand in vedere ca am si un copil si as dori sa urmez la id multumesc frumos!

do_ni

do_ni

dificil dar nu imposibil

24 Ian 2008, 04:57

E foarte bine ca-ti doresti mai mult. La fel ca Raluca, o spun din propie experienta cu diferenta ca eu sunt barbat. Nu ne-ai spus daca esti si maritata sau daca mai ai pe cineva care sa te ajute (mama,soacra,o prietena)pentru ca din punctul meu de vedere vei avea nevoie.Problema o sa fie doar din faptul ca tu nestiind cu ce se mananca psihologia, s-ar putea ca in timpul facultatii sa intalnesti cursuri care sa para grele si si sa te descurajezi sau poate chiar sa renunti.Parerea mea este sa urmezi o facultate intr-un domeniu in care sa ai ceva habar si atunci nu va fi asa de greu pentru ca te bazezi pe niste cunostinte pe care le-ai dobandit in scoala sau le practici deja si care trebuiesc ajustate pana la detaliu. De fapt, in facultate, asta faci,iei materia la bani marunti si inveti sa o pui in aplicare.
Era sa uit; vezi ca sunt facultati la zi la care poti sa platesti scutirea de frecventa mai putin laboratoarele. Bafta.

pareri

19 Ian 2008, 20:04

nu conteaza ca nu stii cu ce se "mananca" important este sa iti placa sa vrei sa profesezi in domeniu acesta; faptul ca ai un copil nu trebuie sa impiedice it va fi mai greu dar daca ai ambitie si dorinta reusesti si faptul ca vrei la id e si mai bine
aaa si inca un lucru daca vrei sa stii mai multe despre acest domeniu intra pe net sau dute la facultate si cere niste pliante unde sa gasesti informatii

raluca79

raluca79

poti daca iti doresti..

14 Ian 2008, 13:39

...Mihaela, iti spun din proprie experienta ca se poate daca iti doresti cu adevarat.Eu termin anul acesta facultatea pe care dintotdeauna mi-am dorit s-o fac dar n-am facut-o la momentul oportun ...din diverse motive.Am familie, cariera si acum imi finalizez studiile.Sotul meu a fost intelegator cu mine in acesti 4 ani, a avut rabdare,m-a inteles si sustinut,a avut si el emotii alaturi de mine cand eram in sesiune..:D.Daca iti doresti cu adevarat si ai sprijin din partea familiei(vei avea nevoie) eu te sfatuiesc sa nu dai inapoi.Familia, copilul nu sunt un impediment.Nu spun ca va fi usor sa te imparti intre job, familie, copilul care te solicita destul si...cursuri,dar crede-ma ca se poate.Eu sunt ft multumita de alegerea mea...Bafta!

hedonista

hedonista

nu i adevarat

11 Ian 2008, 14:33

Daca esti hotarata poti face orice.Iti spun asta pt ca la mine la facultate aveam intr o alta grupa o tipa care avea o fetita de 10 ani si a terminat sefa de promotie..facultatea la zi!Deci orice este posibil, atata timp cat ai timp si intelegere din partea celorlalti.Succes.

rasfatzata

rasfatzata

...

11 Ian 2008, 08:58

Cam dificil avand in vedere k ai si un copil...