Care timp liber?

by: tasia
Am o curiozitate: cat timp liber au femeile cu copii? Si ce reusesc sa faca in acel timp liber? Eu am foarte putin timp liber, si nu stiu de care sa ma apuc si ce sa fac....Cred ca imi ia mai mult timp sa ma vaiet ca nu am timp.

eva31

eva31

Ideal ar fi...

03 Apr 2011, 00:41

Ai facut o greseala in comentariul tau. Ai spus: ``femeile cu copii``. Dar copiii ai si tata si bunic si bunica ce v-ar putea ajuta. Si mai ales bunicii sunt baza cand vreti sa va luati timp liber de ``cuplu`` in care sa va petreceti timpul asa cum vreti voi. Deci, cheama ajutoare! Ideal ar fi sa aveti si menajere, dar nu multe femei isi permit acest lucru. Dar canalizeaza-ti mai mult energia pe familie, pe copil si pe sot, nu doar pe treburile casnice, care iti iau prea mult timp. Asta ar fi ideal, dar.....

ileana_damian

ileana_damian

;)

29 Mar 2011, 21:41

Fetelor,din proprie experienta va spun ca nu trebuie sa neglijam si celalalt "copil" al familiei:P Veti vedea ca va elibereaza si pe voi de grijile zilnice si uitati si de stres:D In acele 2 ore incercati si voi o altfel de tinuta decat cea de mamica,ca aceasta de exemplu http://bit.ly/emnvr7 :"> In cazul meu a mers chiar foarte bine;)

naturista

naturista

timp liber pentru cuplu

30 Sep 2010, 19:41

Cann era Matei foarte mic (nu ca acum ar fi prea mare la 4 ani) daca prindeam 2 ore libere i le dedicam sotului meu, in afara casei, ca sa nu se simta "parasit" cu totul. Si aici ma refer la 2 ore in care ieseam impreuna la masa si discutam cate-n luna si-n stele dar fara legatura cu problemele legate de cresterea lui Matei, pentru ca astea ne umpleau oricum timpul acasa.
Ca sa nu ma inteleaga gresit mamicile cu copii micuti: vorbesc aici de 2 ore complet libere pe saptamana...Caci asa, cate jumatate de ora, o ora zilnic, nu stiu daca le-as fi putut numi libere, atata timp cat nu stiam ce sa fac mai intii inaite de a se trezi Matei.
Oricum, din perioada aceea neam pastrat preferinta pentru un loc tare dragut in Bucuresti, se numeste La Piciorul Porcului (acum au si site:www.lapiciorulporcului.ro) unde in afara de mancarea extraordinar de inspirata si deosebita de tot ce va asteptati la asa denumire, au si meniu special pentru copii (desi este un restaurant cochet, nu fast food) si il putem lua cu noi si pe Matei.

andreeacrisan95

andreeacrisan95

Timp liber

01 Sep 2010, 09:44

Viata de familie este complexa, si trebuie sa avem si timp liber, sau cel putin asa ne place noua sa credem .Unii chiar se pot bucura si de timp liber, unii nu.Eu am din cand in cand, dar as vrea sa am mai mult. Sfaturi si sugestii despre viata de familie citesc deseori http://femina.rol.ro/familie/

coreforum

coreforum

invitatie

16 Apr 2010, 23:11

Doresc sa invit persoane,dornice de a purta discutii libere pe forumul nostru, unde va asigur ca veti gasi niste oameni minunati cu mult bun simt,haiosi si foarte sociabili,care va primesc cu drag pe forum indiferent de varsta pe care o aveti. Incercati si va asigur ca nu aveti nimic de pierdut, va astept cu drag pe forum la o cafea virtuala. Adresa site-ului este:
www.coreforum.eu

eva31

eva31

De asta exista bunicile

27 Oct 2009, 01:48

Pai, draga mea, daca vrei sa ai timp liber, poti sa ti-l acorzi atat tie personal cat si relatiei de cuplu. Important e sa profiti de acel timp liber si sa-l transformi in timp "de calitate" petrecut cu partenerul de viata. Decat sa te vaiti, mai bine ai cauta solutii de petrecere a timpului in doi sau in familie, adica distractii in aer liber, activitati distractive, culturale. Timpul liber poate insemna nu neaparat statul la coafor 5 ore / zi ci mai ales relaxare. Iar aceasta relaxare se poate face si in familie. Poti sa-ti iei copiii si sa-i duci la film sau la picnic sau poti sa petreci o seara romantica cu sotul. Ideile iti vin daca ai vointa. Pentru menaj, in cazul in care iti ocupa mult timp, iti poti angaja un ajutor. Distractie placuta!

ioana35ioana

ioana35ioana

Iesitul in aer liber

03 Iul 2009, 15:21

Eu prefer sa petrec timpul liber cu copiii si sa-i duc sa viziteze diferite lucruri. Spre exemplu am fost de curand la Ferma Animalelor din Pantelimon. S-au distrat de minune!http://www.fermaanimalelor.ro/home

elizuka_77

elizuka_77

votati-o pe roberta

10 Dec 2008, 14:45

buna fetelor, am o rugaminte la voi, roberta este nepotica mea si participa la campania tedi. daca vreti puteti sa o votati la http://www.aventuratrasnita.ro/aventura/865/.
multumesc. va pup

temani

temani

Da, timpul liber chiar lipseste

03 Dec 2008, 14:27

Da timpul liber lipseste fiind mame dar desi nu avem mult timp trebuie sa facem loc unor prioritati mai ales acum (CRACIUNUL).Copii trebuie sa petreaca un craciun fantastic cu familia asca trebuiesc cumparate ornamente pentru brad,cadouri s. a. Craciunul inseamna pentru copii rasplata pentru cumintenie si note dar luna decembri ne face sa facem o gaura mare in buget(Mos Niculaie si Mos Craciun)dar tot trebuie sa avem grija ca micutul puisor sa se simta bine! Trebuie sa stam cu totii la masa si sa ne distram, atentie totusi Mos Craciun poate fi uneori prea darnic si sa nu-i ajunga banii! Cheltuiala trebuie facuta si cu cap!

Sper ca intelegeti mesajul spus de mine!

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.