Ce aspirator sa aleg?

by: autumn
Vreau sa imi cumpar un aspirator. As vrea sa fie micut ca dimensiuni, sa nu ma chinui sa ii gasesc loc in casa, insa am o dilema privitoare la ce tip de sac colector sa aiba. De panza sau de hartie, de acelea care se schimba? Multi spun ca cele de panza determina alergii. Asa sa fie?

adriana.esmeraldita

adriana.esmeraldita

Despre aspiratoarele ieftine cu sac

24 Iul 2018, 17:44

Obiecte cu un pret extrem de piperat in trecut, aspiratoarele au devenit in prezent aparate electrocasnice extrem de accesibile, cu performante satisfacatoare chiar si in cazul unor aspiratoare ieftine si nelipsite din vreo casa.
In prezent, cu putin peste 100 de lei deja poti sa-ti achizitionezi un aspirator pentru acasa. E adevarat, la acesti bani nu vei obtine chiar cele mai bune performante, dar aspiratorul isi va face la limita treaba pentru care l-ai achizitionat. Daca esti in cautarea unor aspiratoare ieftine si bune si nu stii exact ce anume vrei, trebuie sa stii ca sunt mai multe feluri de aspiratoare, in functie de modul de functionare al acestora.
Aspiratoare cu sac: aceste sunt printre cele mai populare, mai intalnite si mai ieftine aspiratoare. Sigur ai avut si tu cel putin unul pana acum, asa ca deja ii stii avantajele si dezavantajele. Principalul neajuns al unui astfel de aspirator este dificultatea curatarii sacilor, dar si aici exista o solutie: poti alege un aspirator cu saci de unica folosinta.

adriana.esmeraldita

adriana.esmeraldita

Tipuri de aspiratoare, avantajele si dezavantaje

24 Iul 2018, 17:38

Obiecte cu un pret extrem de piperat in trecut, aspiratoarele au devenit in prezent aparate electrocasnice extrem de accesibile, cu performante satisfacatoare chiar si in cazul unor aspiratoare ieftine si nelipsite din vreo casa.

In prezent, cu putin peste 100 de lei deja poti sa-ti achizitionezi un aspirator pentru acasa. E adevarat, la acesti bani nu vei obtine chiar cele mai bune performante, dar aspiratorul isi va face la limita treaba pentru care l-ai achizitionat.

Daca esti in cautarea unui aspirator ieftin si bun si nu stii exact ce anume vrei, trebuie sa stii ca sunt mai multe feluri de aspiratoare, in functie de modul de functionare al acestora.

Aspiratoare cu sac: aceste sunt printre cele mai populare, mai intalnite si mai ieftine aspiratoare. Sigur ai avut si tu cel putin unul pana acum, asa ca deja ii stii avantajele si dezavantajele. Principalul neajuns al unui astfel de aspirator este dificultatea curatarii sacilor, dar si aici exista o solutie: poti alege un aspirator cu saci de unica folosinta.

leoaika_45

leoaika_45

eu am

15 Sep 2010, 01:03

un aspirator mic cu maner si merge pe baterie care se incarca,dau zilnic cu el,aduna f bine parul de animale,nici nu iti vine sa crezi cat aduna,are o cutie de plastic care se goleste dupa fiecare folosire,timp de 10 min am dat tot apartamentul de 2 camere,nu face zgomot,are o perie rotativa dedesubt si e dreptunghiular,nu incape destul de bine prin ungherele toate,dar e f practic pt intretinerea zilnica sa nu mai bagi aspiratorul cu furtun si fire,e cu maner si merge pe baterie,l-am luat de la tv shop de pe str cristian tell,un magazin cu produse tv shop,acum vreau sa imi iau un robot aspirator,din acela rotund care face singur curat,il programezi si poti sa si pleci de acasa,doar ca costa cam 11 mil lei vechi...decat cele cu fir si zgomot,prefer cele practice si chiar daca mai scumpe,ai posibilitatea sa iti usurezi munca...o data dai banii si apoi te folosesti de obiect cu placere,la fel ca si masina de spalat rufe si masina de spalat vase,practice si usureaza enorm munca.Eu vreau sa scap de aspiratorul antic,cu toate ca e nou,il dau cui o avea nevoie.Mai am si un aspirator cu spalare covoare si e multifunctional,dar ala e practic pt cand faci curatenie generala,si pe ala il dau.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.