Ce te intereseaza cand iti cumperi un mobil?

by: raluk
Multa lume isi cumpara mobilul in functie de performantele camerei foto, iar altii in functie de functiile business pe care le are. Pe unii in intereseaza un Memory Card mare, in timp ce altii prefera sa aiba WAP pe el.

Voi ce telefoane mobile aveti si ce caracteristici va tenteaza la un telefon mobil?

cri-cri

cri-cri

pentru pinky

12 Aug 2006, 17:32

pentru pinky : daca vrei musai sa fie roz, ia-ti Siemens CL75 cu cristal swarovski. neajunsul la telefonul asta e ca nu tine acumulatorul decat 2 zile. in rest, e frumusel si usor de folosit.

mirela62

mirela62

mobil - fara fir

11 Aug 2006, 14:16

Eu nu ma pricep prea bine la telefoane. Stiu doar ca vreau sa-mi schimb telefonul, un Sony Ericsson cumparat acum un an si jumatate cand mi-am schimbat abonamentul, cu ceva mai performant. Adica: sa aiba sunet polifonic, ecran maaaare si color, taste nu prea mici (ca sa nu trebuiasca sa le apas cu unghia), sa fie usor de butonat si manevrat, sa stea incarcat mult timp, sa fie rezistent (daca-l scap pe jos).... Nu mai stiu acum.Stiu ca par venita cu pluta, dar astea-s primele lucruri care m-ar interesa.
Mirela

ankulina

ankulina

Ca ma intereseaza pe mine

07 Iun 2006, 13:32

Pe mine ma intereseaza asa : sa aiba si apelare vocala, clapeta ( doar asa , ca imi place ), MP3, camera foto, setari rapide si simple la mesaje, sa tina mult incarcat si daca se poate sa aiba o fata cat mai feminina, dar nu adolescentina.

annie

annie

telefon pentru andra!

08 Mar 2006, 15:49

Tre sa recunosc ca si eu am avut la un moment dat bucurii la un telefon roz! (Intre timp mi-a trecut!) Eu ma gandisem la Samsung SGH - E 530. Am inteles ca e chiar roz si iti spune ce parfum sa folosesti (sa nu-ti spune, dar face alte lucruri minunate - nu-mi aduc aminte prea clar reclama)!

hedonista

hedonista

depinde

03 Mar 2006, 18:49

cel mai mult trebuie sa te intereseze bugetul de care dispui pt achizitionarea acelui telefon..pe mine ma intereseaza sa ma tina bateria...nu conteaza k are sau nu culori, sau camera foto ..pt mine telefonul este pur si simplu un dispozitiv care ma ajuta sa iau legatura cu parintii, prietenii..pt muzica am i-pod..iar pt fotografii..pot trai si fara..mi se pare aberant sa dau o caruta de bani pe un telefon care oricum peste cateva luni va fi mai ieftin..intr adevar, cand ai vreo afacere si trebuie sa ti organizezi timpul, sa vb f mult la tel, iti trebuie un tel. performant, dar eu cand vad toti parlitzii prin ratb cu super telefoane si cu haine din obor mi se face greatza..sau in metrou cand se mai gaseste vreunu' sa asculte muzica(nu la casti) si sa "revada" ce melodii mai are si bineinteles sa ti le impartaseasca si tie- calatorul..odata nu m am mai putut abtine, cand unu' la 8 dimineata, era in metrou, exact langa mine si a inceput sa mi "bage" la manele pana m a scos din toate cele si l am intrebat cum e de cand a descoperit si el tehnologia..va dati si voi seama cum e dimineata ..eu una si daca aud o musca care bazaie prea insistent ma enervez

pinky

pinky

eu una

03 Mar 2006, 12:30

vreau sa-mi schimb mobilul si astept sa apara si pe la noi nokia 7370, care are camera, e dragut, are mp3 player, are multe chestii, e f smecher... eu una de fapt mi-as dori un telefon roz! dar n-am gasit pana acum, sa vina el din fabrica roz, nu sa-i caut eu fata! stie cineva? :D