E greu sa-ti faci singura mobila?

by: autumn
Caut de cateva saptamani o etajera de perete intr-o forma geometrica mai ciudatica. Am luat toate magazinele la rand. Mobexpert, Elvilla, Ikea, Kika. Nu au exact ce vreau eu. Un prieten mi-a sugerat sa apelez la mesterii astia care fac mobila din pal melaminat, insa etajera respectiva este extrem de simpla ca forma si ma gandesc ca nu mi-ar fi imposibil sa mi-o fac si singura. Voi ati mai incercat pana acum sa va faceti vreun obiect de mobilier singure? Ati reusit?

autumn

autumn

Nu este

30 Sep 2010, 10:16

deloc greu. Io acum m-am specializat si am facut o masuta de asta si prietenilor d eunde imprumutasem sculele !! :))

autumn

autumn

Am reusit

26 Aug 2010, 09:47

sa imi fac etajera!!

M-am chinuit un pic, pentru ca nu reuseam sa tai cum trebuie palul melaminat, din cauza "sculei" cu lama tocita imprumutata in weekendul trecut de la niste amici! :)

Dar a iesit pana la urma. Si chiar draguta.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

eh

24 Aug 2010, 11:39

e bun si ala, daca obisnuiesti sa te duci la pescuit !!:))

autumn

autumn

Scule

23 Aug 2010, 09:20

as putea imprumuta de la prieteni, au o gramada acasa si asa nu ar trebui sa investesc bani si in ele.

Plus ca ma gandesc ca ar fi distractiv. Si ce mandrie pe mine sa am in casa mobila facuta de mana mea, nu?

Bine acum, sper sa nu fac vreun scaun cu 3 picioare :))

tashulina

tashulina

Depinde

19 Aug 2010, 08:56

foarte mult de ce vrei sa iti faci. daca vrei o simpla masuta atunci este banal de usor. Iei o placa de pal, holtzsuruburi, rola de cant si in 2 ore e gata.

Insa daca vrei ceva complicat, cu sertare, chestii glisante, atunci apeleaza la un meserias.

Te duce si mai putin la bani (ca asa risti sa dai dublu pe ce material strici) si nici nu ai batai de cap.

Bafta si sa ne spui ce ai confectionat! :)