buna

by: d3llya_eu
am nevoie de ajutorul vostru...nu stiu ce sa fac parintii mei au divortat acum 20ani exact cand mam nascut eu.iar mama a murit anul trecut in decembrie.de_a lungul acestor ani tatal meu nu ma iubit deloc,nu ma cautat,a incercat doar sa imi faca rau,primeam tel cu nr ascuns in care imi zicea k vrea sa ma arda cu acid pe fata si multe alte prostii.eu am 1frate si 2 surori mai mari decat mine.acum o sora de_a mea se intelege f bn cu el,si ieri a fost ziua lui la care am vrut sa ma duc si eu numai din ambitie si sa nu imi reproseze cei din jur k sunt rea si k nu vreau sa ma impac cu el.dar viitorul meu sot nu a vrut.acum am primit un msg in care mi s_a spus k ii pare f rau k nu am fost si eu si nu stiu ce sa mai cred...ma gandesc la mami care a fost sg pers care ma crescut,care mi_a vrut binele,nu stiu ce sa mai fac....mi_e greu..mi_e dor de mami...chiar daca ma duceam la ziua lui nu ii puteam spune ''tata'' desi sincer va marturisesc k imi doresc din tot sufletul sa spun acest cuv.pe care nu la_m spus niciodata.sora mea imi zice k el ma iubeste si eu nu stiu ce sa cred..mi_e greu.ajutati-ma pls

tashulina

tashulina

Mergi inainte

08 Apr 2008, 10:11

Se spune din batrani ca cel mai intelept renunta si ca atunci cand platesti cu aceeasi metoda nu esti cu nimic mai bun decat respectivul...

Foarte bine ai facut ca i-ai aratat ca are in fiica sa un om cu un caracter integru, desi el i-a dat cu piciorul...ai crescut mult prin acest gest.

In primul rand in ochii tai..iar asta e cel mai important lucru!

Multa bafta in continuare!

d3llya

d3llya

neatza

03 Apr 2008, 10:11

da sunt fff sigura k e era el k mi_a recunoscut k a facut_o la betie.vreau sa va zic k am facut_o si pe aceasta:marti mam dus la el cu sora_mea si cu sotul k s vada k nu is atat de a dracu cum ma crede el si k orice om greseste si are nevoie de o a doua sansa.a fost ff uimit credea k ii pacalelea de 1 aprilie dar nu a fost asa.a inceput sa planga,iar cand a deschis cadoul de la mine a ramas masca.nu am vrut sa o fac din rautate dar poate k el asa a inteles:iam dus un ornament super pe care el la crezut un ulcior la care i s_a spus sa aiba grija k ulciorul nu merge de 2 ori la apa si sa nu deie cu piciorul la aceasta sansa ptr k ii prima si ultima ptr el.alta nu va mai fii.am facut-o mai mult din ambitie k mam saturat de gura lumii.pupici si multumesc ptr tot.

tashulina

tashulina

@D3LLYA_EU

02 Apr 2008, 14:55

Mi se pare mie sau esti foarte confuza la ora asta privitor la ceea ce simti pentru tatal tau?

Daca simti ceva pentru cineva(vb acu de tatal tau pt tine) faci tot posibilul sa arati acest lucru persoanei, prin cuvinte sau fapte.

Tu esti absolut sigura ca tel primite , cele cu amenintari, erau sigur de la tatal tau??Ii cunosti atat de bine vocea? pentru ca in cazul in care era chiar tatal tau la tel, intreaga dilema este rezolvata. NICI UN PARINTE PE LUMEA ASTA NU-I SPUNE COPILULUI SAU CA AR VREA SA IL ARDA CU ACCID PE FATA!!!!!!!!

cherry222

cherry222

...

01 Apr 2008, 17:05

pacat ca multe persoane isi dau seama de ceea ce gresesc doar cand e mult prea tarziu pt asta... si parintii mei s`au despartit (de 4 ani, ce`i drept) dar de atunci tata nu incearca sa dea de mine si de fratele meu decat d sarbatori sau d zilele noastre cand ne mai zice cate un la multi ani...cat timp era acasa am avut impresia ca chiar ii pasa de noi si nu intelegeam nici unul motivul despartirii. parerea mea este k atata timp cat nu te`a cautat cand ai fost mai mica si ai si [primit acele telefoane..(esti sigura ca el era?)lui nu i`a pasat de tine. acum zic eu ca ii pare rau, se vede asta si din ceea ce ti`a zis sora ta si si ceea ce a zis el. viitorul tau sot a avut intr`un fel dreptate. parerea mea este ca tu daca tii neaparat ai putea sa pastrezi un fel de relatie cu el, insa nu as putea stii la ce sa te astepti. la fel ca si tine, cresc alaturi de mama care incearca sa ne ofere absolut tot ce poate spre deosebire de tatal meu. alegerea e a ta, dar gandeste-te bine.