Cariera copilului

by: ramonica1
Buna,
Sunt cea mai noua mamica de pe site..sau viitoare mamica ..copilul meu mai are inca 2 luni pana se naste si deja am inceput sa ma intersez de viitorul lui..va fi baietel...:))
Am inceput sa urmaresc tot felul de firme de asigurari sa ii cumpar un astfel de produs si l-am inscris pe www.bursadestudii.ro ...poate il trimit la Oxford...:)
Credeti ca sunt paranoica daca ma gandesc sa ii planific viitorul deja sau e normal si ati patit si voi asa

silvika_suk

silvika_suk

viitorul copilului meu

11 Iul 2008, 09:01

E deavarat ce spuneti dv ,ca nu trebuie sa influentam cariera copilului,dar in acelas timp cat decat nu strica un sfat si atunci el poate alege.Spre ex .fiul meu tocmai a terminat liceul,si este foarte dezorientat in ce parte sa apuce;vrea sa dea la ASE ca sa scape de gura mea,si ideea finala este sa dea la Cantemir la id pentru ca vrea sa se angajeze sa aiba banu lui.Nu sunt intr-u totul de acord cu el ,dar nici nu-i pot impune ce sa faca , asa ca il las pe el sa leaga;sper sa fie de bine alegerea pe care o va afac

nicococo

nicococo

Cariera copilului

10 Iul 2008, 21:13

Sunt o mamica noua pe site si sunt de parere ca nu e bine sa alegem noi cariera copilului nostru.Eu am o fetita de 12 ani si spre norocul ei lucrez in invatamanat.Este important sa fim alaturi de copiii nostri,sa le organizam bine timpul inca din gradinita, sa nu ne multumim cu ceea ce se face in gradinite si scoli,in fiecare zi sa-i invatam cate ceva si noi,sa le descoperim calitatile si sa-i indrumam cand intampina dificultati.Trebuie sa ne cunoastem bine copiii si sa-i sprijinim in ceea ce vor sa faca,asa, putin cate putin contribuim si noi parintii la cariera copiilor.

silvika_suk

silvika_suk

invatamantul superior

10 Iul 2008, 10:34

invatamantul superior gratuit o sa dispara cat de curand ,pentru ca deja sunt facultati care si-au redus drastic nr de clase gratuit si l-au crescut pe cel cu plata,tot interesul este sa iasa bani de oriunde

pisi

pisi

s-a intors lumea

03 Iul 2008, 12:18

cu susul in jos, daca incepem sa punem bani deoparte pentru studiile universitare ale odraslelor...

si cum ramane cu chestia aia ca invatamantul superior de stat e gratuit?

in loc sa sprijinim invatamantul superior gratuit, sprijinim invatamantul superior cu plata...

pacat ca nu ne stim interesul.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.