Dor de mama si de tata

by: iamzuzu
Dragi mei ,
scurta mea poveste este despre parinti mei. Ma uit la ei ca la niste sfintii si ii ador!
Consider ca nimic si nimeni nu este mai presus de ei _ desi sunt foarte departe de ei de multi ani _ ii iubesc din ce in ce mai mult si imi este din ce in ce mai mult dor de ei .
Actele pentru sosirea lor aici linga mine sunt in decurs _ dar uneori dorul de ei este inimaginabil !!!
Stiu ca nu sunt singura care simnt in acest fel & mi-as dori sa mai aud si de la voi alte povesti alte ginduri .
Va doresc la toti numai bine si va doresc sa va iubiti si sa va respectati parintii la infinit !

utsy

utsy

si mie

22 Ian 2008, 23:59

si mie mi-e dor de ai mei. Nici macar nu stiu cum e sa locuiesti cu parintii. Mam maturizat singura, si mama.....mama a faost alaturi de mine doar ca o icoana....pe care o slavesc neincetat. Mi-e dor de ea....mi-e dor de daddy care nu ai e in tara de 8 ani. Mamy are doar 4, dar simt ca este o vesnicie de cand nu am vazut-o. Prietenele mele cele mai bune o asteapta si ele mentru ca mamy se face mereu iubita, oriunde. E singura persoana in care am avut deplina incredere intr-o perioada preimportanta pentru mine. Nu a reusit sa-mi dea niciodata un sfat, dar sper ca de acum inainte sa imi fie alaturi asa cum nu a putut s-o faca in 15 ani. Psihologul meu a fost candva in aceeasi situatie, dar am ramas trasnita cand mi s-a raspuns afirmatiei: "Uneori simteam nevoia unui sfat!" cu intrebarea: "crezi ca ai fi tinut cont de el?" Oricum, din cate stiu mai sunt cateva luni, si sper ca vor fi langa mine acum, cand se decide viitorul meu.

2004miha

2004miha

frumos!

02 Mar 2007, 09:59

delicat subiect tocmai acum cand tatl meu face 7 ani decand nu mai e printre noi
iubiti-va parintii cat sunt inca vii cand nu vor mai fii va veti da seama ce ati pierdut cautati si tineti cat mai mult legatura cu ei sa stiti mereu ce fac si cum se simt cand dispar ramaneti cu un mare gol sufletesc, credeti-ma stiu bine ce spun
si mai e ceva,copiii vostri vor stii sa va iubeasca asa dupa cum vad ca voi va iubiti parintii
va pup si numai bine

iamzuzu

iamzuzu

Pentru Alexandra

26 Feb 2007, 16:23

Hei Andra ,
Luiza ma numesc deci mi te poti adresa asa :) Zuzu mi se spune ( este ca o porecla : cica mi se potriveste )
Iar pentru mine : pina la proba contrarie : esti tot o dulce :):):)
Te-am puapt si sa fii iubita !

andra_cris

andra_cris

draga iamzuzu

16 Feb 2007, 20:55

iamzuzu sau luiza?hmm..sincer nu stiu cum sa ma adresez;)acum am citit mesajul tau..credeam ca nu ai mai raspuns insa ma bucur ca ai facut acest lucru....esti o scumpik....:*apropo..merci de "compliment" insa nu cred sa fiu atat de dulce pe cat sustii tuh :)..mii de salutari din partea mea

iamzuzu

iamzuzu

Pentru Alexandra

13 Feb 2007, 21:21

Draga Alexandra _ esti atit de dulce _ sa stii ca, chiar am apreciat si apreciez pe orice are ceva de spus despre acest subiect ( si pentru oricare altul din moment ce site-ul acesta vorbeste despre o gramada de lucruri )
Cu sinceritate si respect ,
Luiza

andra_cris

andra_cris

ptr ana68

09 Feb 2007, 22:30

imi pare nespus de rau ptr tine. Desi, multumesc lui Dumnezeu, nu am trecut prin asemenea situatie, te inteleg perfect.Numai tu stii prin ce ai trecut insa e bine ca ai avut curajul si puterea de a merge mai departe si nu te-ai lasat "batuta"!Iti urez din suflet ca, copiii tai sa aiba parte de toata bucuria care ti-a lipsit tie ( stii tu la ce ma refer)...si sa auzim mereu de bine!

andra_cris

andra_cris

pt iamzuzu

09 Feb 2007, 22:27

draga luiza, sa-ti spun sincer, nu m-am asteptat sa-mi raspunzi!insa iti multumesc ca ai facut acest lucru si sa stii ca apreciez asta..cu prietenie, alexandra

ana68

ana68

Iamzuzu

09 Feb 2007, 15:07

Si au ajuns parintii tai la tine?
Din pacate ai mei parintii au plecat in alta lume...demult...Le-am simtit lipsa din plin si in special in momentele de cumpana din viata mea...
Sper si doresc din suflet ca si copiii mei sa se uite la mine asa cum iti privesti tu parintii....dar asta poate peste ani,caci acum sunt micuti...

iamzuzu

iamzuzu

Mutlumesc de raspuns

05 Feb 2007, 23:02

Iti multumesc Andra pentru raspuns , ai atit de multa dreptate desi eu niciodata nu mi-am ignorat parintii, intotdeauna le-am aratat cit ii iubesc si intotdeauna le voi arata asta _ dar ma uit in jur la toti cei care nu au curajul sa o faca si imi pare tare rau .
Iti multumesc ca mia-i raspus "la subiect " :)
Toate cele bune ,
Luiza

andra_cris

andra_cris

raspuns ptr iamzuzu

01 Feb 2007, 20:43

mi-a placut cum ai scris "ma uit la ei ca la niste sfinti"..adevarul este ca, indiferent de cat de rai sau cat de buni , cat de aproape sau cat de departe sunt parintii, ei nu-si pot pierde acest nume si asta in primul rand pentru faptul ca ti-au dat viata, ca s-au sacrificat pentru tine. Cei care ii au mereu aproape, nu prea constientizeaza valoarea lor insa abia atunci cand nu-i ai langa tine si le simti cu adevarat lipsa, ABIA ATUNCi iti dau seama cata importanta au ei in viata ta!