Dragoste vs. cariera

by: bya_blondie
Buna! Acum doua saptamani mi-am pierdut sotul intr-un accident de masina. De atunci viata mea e un calvar, imi e asa dor de el, nu imi pot sterge privirea lui din gandurile mele, orice as face nu imi pot lua gandul de la el...nu imi doresc decat sa retraiesc toate clipele frumoase pe care le-am petrecut. Inca il astept sa vina acasa, nu pot accepta ca nu mai e cu mine. Am scris asta fiindca am vazut multe posturi in care unele fete intreaba ce sa aleaga intre cariera si iubire. Si eu am avut de ales, am avut o propunere de a lucra pt o agentie de modelling din New York, dar ar fi trebuit sa imi las sotul aici, asa ca am ales sa raman. Probabil a fost cea mai buna decizie din viata mea, macar am putut sa ma mai bucur de cateva clipe frumoase alaturi de el. Daca aveti langa voi parteneri de nadejde, bucurati-va de fiecare clipa pe care o petreceti impreuna, poate va fi ultima

fulg_indragostit

fulg_indragostit

pacat de voi

14 Iun 2011, 16:33

cu postul asta chiar m-ai intristat

eva31

eva31

Doar iubirea conteaza

29 Oct 2009, 01:28

Ai facut o alegere foarte buna. Oamenii nu pot trai fara dragoste. Cine renunta la jumatatea sa pt a urma o cariera, sperand ca vor intalni un alt barbat cand vor fi ele mai evoluate sau implinite profesional, sunt egoiste si fara minte. Viata e scurta si trebuie traita clipa de clipa. Iar singurul lucru care te face sa te simti viu si te implineste cu adevarat ca femeie si ca fiinta umana e dragostea. Cariera iti ofera satisfactii pe moment, te face sa te simti puternica si independenta, dar iti da si singuratate, tristete, te priveaza de bucuriile vietii: o familie, copii. Si asa e destul de greu cand iti moare persoana pe care o iubesti. Vei regreta cand vei realiza ca nu mai e si ca, atata timp cat a trait, nu ati petrecut mai mult timp impreuna.